Julian Symons – A Criminal Comedy

2805538

Links uz grāmatas Goodreads lapu

Izdevniecība: Penguin

Vērtējums: 3/5

Manas pārdomas

Kāds mierīgā, ikdienišķā Anglijas ciematā vārdā Headfield vēstulēs anonīmi izplata baumas par Dereku un viņa ceļojumu aģentūras biznesa partnera Čārlza sievu Gerdu. Kaut arī tādas melīgas baumas ir visai kaitinošas, tad tieši tāpēc, ka tās ir izdomātas un bez pamata, nedz Dereks, ne viņa sieva vai kāds cits nevēršas policijā.

Interesantāk kļūst, kad vietējā amatierteātra mēģinājuma laikā no rekvizīta ieroča izšauj īsta lode. Par laimi, pret Čārlzu pavērstais ierocis nevienu neievaino. Un tā mazo, idillisko ciematu pārņem aizdomu un satraukuma vilnis, kur katrs mēģina izdibināt, kurš ko izdarījis, un vai vēstulēs minētais tiešām ir pēdējās muļķības vai kas reāls. Tomēr šīm muļķībām ir reālas sekas uz varoņu dzīvēm un dzīvībām.

Diemžēl nekādu komēdiju grāmatā nesaskatīju, un interesantākā daļa – slepkavība(s) un to izmeklēšana, noris vien grāmatas otrajā daļā, kad Dereks kopā ar Čārlzu ir devušies biznesa ceļojumā uz Venēciju. Līdzi, izbaudīt pilsētu, dodas vēl citi grāmatas varoņi. To skaitā Dereka bērnības draugu Džeisonu, kurš gadiem sarakstījies ar rakstnieku, kurš kritis nepelnītā aizmirstībā, un ilgi vācis materiālus, ar cerību beidzot satikt rakstnieku klātienē, rastu atbildes un varbūt pat noslēgtu vienošanos par biogrāfijas topošu biogrāfiju. Šis sekundārais sižets pat bija drusku saistošāks, ja vien būtu vairāk….

Neesmu daudz lasījis no Cozy mystery žanra, bet gribētos A Criminal Comedy ielikt šajā kastītē. Vairāk īss, labs ‘’kurš to izdarīja’’ jautājuma stāsts, un ziņkāres māktam prātam to netrūkst, un mazāk spriedzes pilna mistērija ar draudošām briesmām aiz katra stūra. Bet tā pa lielam stāsts nav peļams.

A Criminal Comedy ir pirmā manis lasītā grāmata no šī autora daiļrades, no kuras ir ko izvēlēties, un, spriežot pēc autora aprakstā minētajiem nopelniem un plašās sarakstīto grāmatu listes, kaut kam tur ir jābūt. :)

2 domas par “Julian Symons – A Criminal Comedy

Atbildēt

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.