Andris Kolbergs ”Nekas nav noticis” (A. K. Kriminālromānu bibliotēka book 9)

DG_AK7_Skrien_110x165_vaks

Grāmatas apraksts:

Ir astoņdesmitie gadi — laimīgās padomju dzīves kulminācijas punkts: jebkura prece ir deficīts, visu nosaka tikai un vienīgi pazīšanās. Aleksis, kārtējo kontrabandas Panasonic transportējot uz komisijas veikalu, pa ceļam iebrauc psihiatriskajā slimnīcā pēc māsas, kura tur atradusies jau divus gadus kopš mātes, veikala vadītājas, pašnāvības, it kā pašnāvības. Imaldai vēl nav ne jausmas, ka mātes nāve bijis tikai sākums, viņa nenojauš, kādās spēlēs vēl tiks ievilkta, vien acu priekšā visu laiku ir no gaiteņa gala redzamais vaļējais istabas logs, mātes rītakleitas stūris un nepazīstama vīrieša roka uz durvju stenderes ar cipariem 1 9 3 2 uz pirkstiem…

Izdevniecība: SIA ‘’Dienas Grāmata’’

Kā tiku pie šīs grāmatas?

Nopirku Rīgas grāmatu svētkos 2014

Vērtējums: 1.75/5

Mana recenzija

Imalda pēc ārstēšanās slimnīcā ar brāļa gādību tiek aizvesta mājās, un iemesls, kāpēc nokļuvusi slimnīcā, ja neizlasa aprakstu tā pa tiešo nemaz tiek pateikts. Caur paziņām Imalda dabū darbu prestižajā ‘’Oreandā’’ par trauku mazgātāju, bet vēlāk, pateicoties baleta skolas pieredzei, iegūs vietu varietē numurā. Bet tāpatās neiet viegli, ja esi apzīmogota ar ‘’trakās’’ zīmogu. Tomēr jāatzīst, ka Imalda ir visai viegli ietekmējama un samērā raksturā vāja.

Biju domājis, ka ja jau ‘’kriminālromānu bibliotēka, tad vismaz būs laba mistērija un trilleris, bet (gandrīz) pilnībā nekā no tā. Arī minētie cipari 1 9 3 2 un vīrietis(Imaldas kolēģis) tiek atstāti pusratā.

Imaldas situācijā nepalīdz arī fakti, ka tēvs cietumā, kas vainojams kā notikumu aizsācējs mātes pašnāvībai, kura nemaz tik viennozīmīga nav. Kad vairāk par šo kaut kas risinājās, šķita, ka spriedzīte varētu kāpt un romāns kopumā uzlaboties, bet atkal nekā. + Imalda tiek iepīta brāļa Alekša afērās, kam par godu tāds grāmatas vāks.

Tā arī netapa skaidrs Imaldas liktenis, un nobeigums vispār drusku murgains un atstāj vairāk jautājumu nekā atbilžu. Kā arī pāris brīžos krietna novirzīšanās no galvenā sižeta, sīki aprakstot un pievēršoties ne tik galveniem tēliem un viņu apraksta/situācijai.

Būtu tiešām noderējusi kāda struktūra nodaļās, citādāk viss bez maz vai vienā tekstā. No citiem tēliem vēl gribētos izcelt Ļudu – viens nešpetns sievišķis :D

‘’Oreanda’’ ir kā viens no piemēriem, kur pilnā sparā darbojas gan blata sistēma, gan zemletes produkcija(īpaši deficīta preces), kā arī preču stiepšana mājās.


Paldies par atbalstu! – Patreon

Viena doma par “Andris Kolbergs ”Nekas nav noticis” (A. K. Kriminālromānu bibliotēka book 9)

Atbildēt

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.