Ron Roy – A to Z Mysteries – no L līdz Z

Links uz grāmatas Goodreads lapu

Manas pārdomas

#12 The Lucky Lottery

Lakijam(iesauka), kura palīdzību bērni sērijas #2 The Bald Bandit grāmatā izmantoja, lai ar viņa nofilmēto video notvertu bankas aplaupītāju, tagad pašam ir nepiciešama palīdzība, jo kāds ir nočiepis opja ziemassvētku kartīti ar piecām loterijas biļetēm – laimīgie skaitļi, katra mazbērna dzimšanas diena.

Jau ierasts, ka neviena no loterijas biļetēm nenes nekādu laimestu un kalpo vien kā maza izklaide opim pašam, bet šogad viss ir citādāk un Lakija biļetes cipari ir laimējuši pašu lielāko laimestu – $7milj. Kāds nepārprotami ir informēts par tieši šo loterijas biļešu eksistenci, un nu visas cerības Lakijam jāliek uz Dinku un viņa draugiem Džošu un Rutu, ja ir vēlēšanās iegūt laimestu.

Šis stāsts ir pirmais, kur sižeta caurums ir kanjona izmēra liels. Varbūt grāmatas publicēšanas gadā (2000.g.)  ir kādi citi likumi, bet man uzreiz nāk prātā doma, ka tik lielam laimestam nevarētu pieteikties anonīmi un, vai tad nebūtu nepieciešams pirkuma čeks u.c., un, protams, ne ar vienu zilbi nav pieminēti nodokļi, tā vietā laimests tiek izsniegts pilnā apmērā.

#13 The Missing Mummy

Bērnu trio piesakās izglītojošai vietējā muzeja rīkotai pasākumu nedēļai, kura iesākas ar Mummy Monday, bet visu prieku sagandē jau pirmajā dienā nozagta mūmija, kas vēlāk izrādās kā iegansts, lai vēlāk nozagtu Senās Ēģiptes vērtslietas.

#14 The Ninth Nugget

Bērnu trio ekskursija/izbraukums uz viesu namu.

Aizdomīgs viesu nama darbinieks tikai ārējā izskata, deformācijas dēļ (zaudējis vienu no  plaukstas īkšķiem).

Džošam uzspīd nereti liela laime, kad visus viesus aizved pie upes zeltu meklēt veco laiku stilā – atrod makten lielu gabalu, bet vēlāk kāds to pamanās nozagt. Visi kā viens ir šokēti, ka tik mierīgā un draudzīgā vietā, kāds ir tik neģēlīgs zaglis.

Stāsta zelta īpašniecība tiek piedēvēta atradējam(pat bērniem), ja tas izvēlētos to pārdot, tad peļņa 100% būtu viņam, kur man atkal piezogas pieaugušā domāšana un rodas vēlēšanās apstrīdēt ko tādu.

#15 The Orange Outlaw

Arī otra bērnu trio viesošanās pie Dinka onkuļa Vorena Ņujorkā tiek pavadīta nozieguma mistērijas ēnā. Šoreiz pat vēl neparastāku par pirmo. Kāds nozadzis nesen no Parīzes atvestu ļoti vērtīgu Kloda Monē gleznu, un vienīgie atstātie pierādījumi – pāris matu oranžā krāsā un apēsti visi uz galda esošie apelsīni.

#16 The Panda Puzzle

Vietējas pilsētiņas Green Lawn zooloģiskajā dārzā atver jaunu mītni jaunajiem iemītniekiem pandai un viņas 6 mēnešus vecajam mazulim. Visi, ieskaitot Dinku, Džošu un Rutu deg nepacietībā abus skatīt vaigā, bet kur tev devis, kad tieši pandu iepazīstināšanas dienā atklājas, ka kāds nelietis ir nozadzis pandas mazuli un pieprasa $1miljonu izpirkuma maksu, ja zoo vēlas to atgūt.

Bērnu trio noteikti nebūs no tiem, kuri bēdu grauzti vienkārši noskatīsies no malas, bet gan liks sliktajiem nožēlot savu rīcību!

#17 The Quicksand Question

Ir izveidojies neliels satraukums par jaunu pīļu māti ar pīlēniem, kuri regulāri šķērso River road ceļu un jau vairākkārt ir gandrīz izraisījuši nopietnu ceļa negadījumu. Priekšlikumi, kā atrisināt problēmu ir dažnedažādi, ir pat tādi rūgumpodi, kuri iesaka putnus notvert būros un pārvest, lai tie traucē kādam kaut kur citur, bet virsroku gūst ideja uzbūvēt tiltiņu pāri ceļam, kas noteikti par labu nāktu arī citiem meža iemītniekiem drošai ceļa šķēršošanai. Labs diskusijas aizsācējs par dažādiem dzīvniekiem, kuri arī urbānā vidē un ne tikai diennakts tumšajā laikā var škērsot ceļu un tikt apdraudēti, piem., eži.

Tā nu visi sāk vākt ziedojumus tiltiņa būvniecībai, tai skaitā bērnu trio, lai gan visi kā viens ir piemirsuši par saviem finansiālajiem ieguviem risinot noziegumus iepriekšējās grāmatās. Diemžēl ne visi Green Lawn mazpilsētas iemītnieki ir tik labsirdīgi noskaņoti un starp tiem atrodas kāds, kas mēģina nočiept ugunsdzēju brigādes savākto labdarības ziedojumu! :-○

#18 The Runaway Racehorse

Dinka onkulis Vorens ir priecīga satraukuma aizgrābts un ar lielāko prieku uzaicina bērnu trio uz zirgu hipodromu, lai viņi klātienē varētu apskatīt viņa nesen iegādāto un mežonīgi ātro zirgu Whirlwind. Tomēr, ievērojot tradīciju, nelaime un kāda pastrādāts noziegums ilgi nav jāgaida un vakarā tieši pirms sacīsktes Whirlwind pazūd. Nākošajā dienā zirgs laimīgā kārtā uzrodas, bet gan pirms sacīkstes kaut kas zirga uzvedībā šķiet ne tāds, gan pati sacīkste liek bērniem aizdomāties, vai šis ir tas pats virpuļviesuļa ātruma zirgs, kuru  iegādājās Dinka onkulis.

Tuvojoties alfabēta beigām jau izveidojas neliels nogurums un (negatīvs) pieradums pie tik primitīviem atrisinājumiem. Visai iespējams, ka labāk šāda tipa sēriju ir lasīt ar lielākām individuālām atstarpēm starp katru grāmatu.

#19 The School Skeleton

Visa Dinka, Džoša un Rutas apmeklētā skola tiek sacelta kājām gaisā, kad kāds palaidnis no māsiņas kabineta nočiepj tajā esošo skeletu sauktu par Mr.Bones, kuru māsiņa u.c. skolotāji regulāri izmanto izglītojošos nolūkos.

Lai gan finansiāla skāde nav milzonīga un Mr.Bones būtu viegli aizvietot, tad tomēr visi ir tā iemīļojuši skeletu, ka pat skolas direktors kā balvu klasei, kura spēs to atrast, piesola biļetes uz nesen Green Lawn pilsētiņā atvērto acquarium. Seko pat gana pavirši atstāti pierādijumi, tā vien varētu padomāt, ka vainīgais pat vēlas tikt notverts, tik neviens nepamana, ka skelets pazūd tieši pirmajā aprīli un kāds patiesi ir izstrādājis nešpetnu joku.

#20 The Talking T. Rex

No skolēnu izglītojošas ceļojošas programmas par dinozauriem, kuru vadītāji par savākto biļešu naudu cer izveidot dinozauru muzeju, ar galveno piesaistes instrumentu – lielizmēra un piedevām runājoša T.rex dinozaura imitāciju, kāds nozog tik cītīgi savākto naudu. Par laimi, noziegums notiek tikai tad, kad bērnu trio ir atnācis uz šovu un ir klāt, lai glābtu nozieguma upurus.

#21 The Unwilling Umpire

Manā skatījumā viens no vājākajiem, ja ne pats vājākais darbs šajā alfabēta mistēriju sērijā. Galvenais, ko bez šaubām varēju uztvert, bija stāsta morāle, ka nevajag melot, pat ja tādejādi gribi kādu no kaut kā pasargāt.

#22 The Vampire’s Vacation

Un uzreiz seko viens no labākajiem stāstiem sērijā, kurā Džošs pamana baisi bālu, saules brillēs, melnā apmetnī un visādi citādi dīvainu tipāžu citkārt mierīgajā Green Lawn mazpilsētā. Pats Džošs kā tāds ir viegli nobaidāms, bet viņa satraukums aplipina arī draugus Dinku un Rutu, un kopīgiem spēkiem bērnu trio nolemj izsekot svešinieku, lai būtu droši, ka viņu dzimto pilsētu neapdraud, piemēram, vampīrs atvaļinājuma brīvdienās. Pārmaiņas pēc neseko noziegums ar paredzamu atrisinājumu.

#23 The White Wolf

Diemžēl pēc kalnu augstumiem atkal seko lejas, un šim stāstam gandrīz vai varētu likt vienādības zīmi ar #3 sērijas grāmatu The Canary Caper. Nomainītas dekorācijas, nolaupītu putnu vietā tagad ir vilki, bet visādi citādi copy paste.

#24 The X’ed-out X-ray

Slavenas dziedātājas visnotaļ burvīgajam koncertam kāds nelietis piemet krietnu darvas karoti, parakstu sniegšanas laikā nozogot ļoti vērtīgu dziedātājas kaklarotu, turklāt vēl tieši noņemot to no pašas dziedātājas. Papildus tam neveiksmīgs vakars izvēršas Dinkam, koncerta laikā traumējot elkoni tik ļoti, ka nepieciešams RTG, lai izslēgtu lūzumu.

Šī stāsta gadījumā man ieslēdzās profesionālais kretīnisms, un, lai cik labs vai slikts nebūtu bijis pārējais stāsts, tad skaidrs tapa, ka autors tikai virspusēji kaut kā papētījis kas tas rentgens vispār ir vai arī paļāvies uz savu priekšstatu par šo sfēru.

#25 The Yellow Yacht

Ciemojoties karalistē pie #11 grāmatas The Kidnapped King varoņiem, kuri grib atlīdzināt par palīdzību gan dēla prinča, gan pašu izglābšanā, bērnu trio drīzāk paši tā teikt samaksā par vizīti, jo atkal viņiem jāsteidz atrisināt noziegumu. Ļoti kritiski slikta apsardze un preventīvie drošības pasākumi šim karaļnamam.

#26 The Zombie Zone

Kopā ar Rutas omi bērnu trio dodas brīvdienu ceļojumā uz Luiziānu. Diemžēl jau no paša sākuma to aizēno spocīgi baisa zīme viņu lokācijā, kas brīdina par briesmām no zombijiem, ko papildus vēl tikai pastiprina apzagti kapi un vietējo māņticība.

Labi, ka trio barveža loma nav tikusi Džošam, jo viņa bailīgums noteikti pārliecinātu viņu un pārējos drošības pēc jau laikus doties mājup. Kopā ar Dinka un Rutas iesaisti, sliktajiem tēliem nav izredžu.

Ne tik izteikti kā ar The White Wolf un The Canary Caper, tomēr zināmu līdzību starp šo un #8 The Haunted Hotel var saskatīt.

Ne smakas no tā, ka šī būtu pēdējā grāmata sērijā, kas tikai vēl vairāk pierāda, ka nav būtības, kādā secībā tās tiek lasītas.

Viena doma par “Ron Roy – A to Z Mysteries – no L līdz Z

Atbildēt

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.