Brad Meltzer – The Escape Artist (Audio book)

31933276

Links uz grāmatas Goodreads lapu

Izdevniecība: Hachette Audio

Manas pārdomas

Uz militārās bāzes apbedīšanas darbinieka Jim “Zig” Zigarowski galda, lai tiktu sagatavots apbedīšanai ar vaļēju zārku, ir nonācis kārtējās mirstīgās atliekas. Pēc meitas nāves ir pagājuši jau vairāki gadi, bet atmiņas tādēļ nav kļuvušas mazāk sāpīgas, un tā vien šķiet Džims jeb Zigijs jūtas komfortablāk mirušo sabiedrībā nekā ar dzīvajiem.

Šoreiz mirušās nāves izraisītājs ir bijis pavisam skaidrs – lidmašīnas avārija tikko pēc pacelšanās. Visu darba kolēģi Džimu pazīst kā izteiktu darbaholiķi ar talantu uz detaļām un zina, ka tieši viņam var uzticēt pašus sarežģītākos gadījumus, bet tagad Džims pieteicās pats, lai strādātu pie avārijas upuriem, jo konkrēto mirušo viņš pazīst personīgi. Vienīgi pievēršoties sīkumiem Džims vairs neatrod tās rētas, kuras viņš simtprocentīgi zin, ka tādām tur jābūt, pat plastiskā operācija būtu atstājusi kādas rētas. Acīmredzami kāds būs pieļāvis kļūdu mirstīgo atlieku identifikācijā.

Attiecīgā avarējusī lidmašīna nebija nekāda parastā komerclidmašīna, bet gan pacēlās tā no militārās bāzes Aļaskā ar septiņiem īpašiem pasažieriem, tai skaitā itkā arī Džimam pazīstamo Nola Brown. Ja izslēdz identifikācijas kļūdas iespējamību, tad atliek vien trakoti neiespējama doma, ka kāds stipri augstākstāvoša amata ieņemējs ir pielicis šajā savu pirkstu, kas būtu par signālu Džimam palikt savā vietā un vērst skatu citā virzienā. Turpināt darbu pie kāda cita ķermeņa un aizmirst domas par varbūtējām konspirācijām. Bet Nolas saistība ar Džima pagātni un it īpaši viņa mirušo meitu pārvelk svītru jebkādai racionālai domāšanai. Tādejādi no citiem garlaicīga un/vai atbaidoša darba apbedīšanas birojā Džimijs ielec baseina dziļajā galā līdz pat pašam dibenam un no vienas dzīvībai bīstamas situācijas attopas jau nākošajā.

Starp spraiga sižeta nodaļām ir papildinoši fragmenti par Nolas pagātni un grūtībām pie audžu tēva – skarbs dzērājs, kas no bērna sagaida vien bezierunu paklausību, atrašanos virtuvē un visādi citādi savas vietas apzināšanos. Un kā jau izdomātā stāstā tie nekalpo vienkārši tēla iepazīstināšanai un līdzjūtības radīšanai pret viņu, bet līdz grāmatas beigām sasaistās ar kulminācijas brīdi.

Kopumā interesants mistērijas trilleris, kuru šobrīd no tā, kas lasīts un klausīts no šāda tipa žanra grāmatām, gribētos likt virs vidējā.

Viena doma par “Brad Meltzer – The Escape Artist (Audio book)

Atbildēt

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.