David Baldacci – The Christmas Train UN Waiting for Santa

12917265

Linki uz grāmatu Goodreads lapām

Manas pārdomas

Tom Langdon ir žurnālists, kurš ir pa pasauli izceļojies, ziņojis no gandrīz vai visiem iespējamiem karstajiem punktiem un kurš karjeru uzsāka ar cerību, ka viņa reportāžas un tajās ieguldītais darbs spēs mainīt pasauli. Izrādās, ka tomēr ne. Balvas Toms ir saņēmis ne vienu vien, bet tā vien šķiet gan sabiedrība, gan lēmēji politiķi ir gatavi paslavēt par labu darbu, bet ne mainīt savu domāšanu. Diemžēl attiecībā uz Toma romantisko dzīvi viņa draudzenei un mūža mīlestībai Eleanorai ne tikai pirmajai nokrīt ‘’es mainīšu pasauli’’ brilles, bet arī apnīk gaidīt, kad Toms saņemsies laulātai kopdzīvei vai vismaz pārstās klejot pa pasauli no vienām briesmām uz otrām.

Tagad vairākus gadus vēlāk (pēc 11.septembra) Toms ir spiests izmantot vilcienu, lai ceļotu pa ASV, jo vienā jaukā reizē nervi neizturēja pa visam nepieklājīgās, pazemojošās pārbaudes lidostā, kā rezultātā viņam uz noteiktu laiku aizliegts izmantot jebkāda veida aviokompāniju pakalpojumus. Šāda veida pavērsiens dzīvē pamudina Tomu īstenot tēva pēdējo vēlēšanos, atrodoties uz nāves gultas, un pabeigt projektu, kuru nekad tā neīstenoja viņu attālais un slavenais radinieks Marks Tvens. Un uzrakstīt par savu kontinetālo ceļojumu ar vilcienu no viena (austrumu) krasta uz otru, no Vašingtonas uz LA. Ziemasvētki ir vien pāris dienām, kas pavisam noteikti dotu rakstam vai pat grāmatai jaukas (dižpārdokļa) sajūtas.

Tik tavu brīnumu, kad Toms nejauši uz vilciena sastop Eleanoru, ar kuru kopš abu pašķiršanās ne reizi nav sazinājies. Vilciens ir pilns ar raibiem tēliem, katrs viens par otru dažādāks, un visi kopā ar autora pirksta palīdzību rada jauku atmosfēru un sniedz mirkļus, kad pasmaidīt un pasmieties. Šī nebūs tā Baldači grāmatu, kurā spriedze par kādu noziegumu kratīs lasītāju nemierā līdz pat grāmatas beigām, jo kaut arī grāmatā neiztikt bez kāda pastrādāta nozieguma, tad tas šoreiz nebūt nav galvenais fokuss. The Christmas Train gan pēc nosaukuma, gan grāmatas vāka ir droši domāta svētku laikam un patīkamu emociju radīšanai, kuras noteikti tikai uzlabo attiecīgajiem svētkiem atbilstoši laika apstākļi

**

Tikmēr Waiting for Santa vairāk šķiet, kā fiksa ideja ievietot super-īsu stāstu jaunā grāmatas metienā, jo tas vienkārši atbilst Ziemassvētku tematikai. Tas ir tik īss un pie reizes ne šis, ne tas, ka, ja gribētos par to šeit drusku pastāstīt, tad arī būtu viss ‘’sižets’’ pateikts. Pietiks jau ar nosaukumu, lai dotu kādu mājienu.

Viena doma par “David Baldacci – The Christmas Train UN Waiting for Santa

Atbildēt

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.