Brian Jacques ”Mariel of Redwall” (Redwall, book 4)

7993

Grāmatas apraksts no Goodreads:

In the fourth volume of the epic Redwall saga, a mouse-ship is attacked by the pirate rat Gabool and his heinous band of cut-throats. Hapless voyagers Mariel and her father Joseph the Bellmaker are mercilessly thrown into the sea by the pirates. Mariel washes ashore, starved and near death, and is taken in by the hospitable inhabitants of Redwall Abbey. Sure that her poor father is dead, Mariel swears an oath of vengeance against the filthy pirates who killed her father. With the help of a motley band of animals, Mariel leads the charge to recover a bell and avenge her father.
About the Author:

Brian Jacques was born in Liverpool, England, in 1939. Growing up on the docks of Liverpool, he attended St. John’s School. He went on to work as a radio show host, playwright, longshoreman, lorry driver, folk singer and comedian prior to his career as a writer. The father of two sons, Jacques enjoys walking his West Highland Terrier, Teddy and spends most of his time writing. A new Redwall book is introduced once every year.

Kā tiku pie šīs grāmatas?

Lejuplādēju no torenta

Vērtējums: 4.75/5

Mana recenzija

Patīkams stāsts par Redvolas abatijas iemītniekiem un viņu draugiem. Interesanti, ka darbība noris ar vairākiem sižetiem. Viens no tiem ietver Marielu(Mariel), kura pieminēta grāmatas nosaukumā. Mariela pavisam noteikti sevī nes karotājpeles Mārtina garu + piemīt visai nešpetns raksturs, tomēr, kaut būtu gribējusi savu atriebību īstenot vienatnē, viņai palīdz draugi. Otrs galvenākais saistās ar pašas Redvolas aizsardzību no pirātu žurkām. Tādējādi pie vismazāk patīkamajiem tēliem pieskaitīju trako pirātu žurku karali Gabūlu(Gabool) un dumpinieku, kurš pats kā vadonis nav īpaši labāks, Pelēkplankumu (Greypatch).

Kā jau vairāk pie bērnu grāmatām pieskaitāmam darbam, tad labie un ļaunie tēli ir skaidri nošķirami, lai gan no labajiem to iezīmes nav pilnībā viennozīmīgas.

Attiecībā par to, ka darbojošies personāži visi ir dzīvnieki, uztvert darbu palīdzēja seriāls ‘’Grimm’’. Mana interpretācija, ka viņi vēl nav iemācījušies ārēji noslēpt savu dzīvniecisko izskatu.

Šķiet, latviski izdotas pirmās trīs daļas, kuras tad ļoti patika, kas arī par galveno iemeslu šīs daļas lasīšanai un vēlāk noteikti arī nākamajām.

Advertisements

Komentēt

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s