Arturs Heilijs ”Viesnīca”

24943009

Grāmatas apraksts:

Arturs Heilijs (1920-2004) dzimis Anglijā, dzīvojis arī Kanādā, taču tiek uzskatīts par amerikāņu rakstnieku. Viņa grāmatas tulkotas 40 valodās un izdotas vairākos simtos miljonu eksemplāru.
Romāns „Viesnīca” divkārt ekranizēts, tajā savijas kriminālās pasaules intrigas un sociālo problēmu atainojums.
Artura Heilija radītā viesnīca ir kā savrupa pasaule, kur romāna galvenais varonis Pīters Makdermots – uzņēmuma menedžeris ar skandalozu pagātni un alkām pēc grēku izpirkšanas – satiekas ar dažādiem likteņa pabērniem. Viesnīcā slēpjas autoavāriju izraisījis aristokrātu pāris, rūdīts zaglis, pusaudži, kas pārkāpuši likumu, un citi mūsdienu raibās sabiedrības spilgti pārstāvji. Šo cilvēku dzīvesstāsti savijas, radot pārsteidzošu noziedzības, nodevības un mīlestības pilnu ainu.
Arturs Heilijs romānā atklāj viesnīcas darbinieku un apmeklētāju dzīves tumšākos noslēpumus, veidojot tēlus un notikumus, kurus lasītājam nebūs lemts aizmirst.

Kā tiku pie šīs grāmatas?

Nopirku to

Vērtējums: 3.5/5

Mana recenzija

Autors dod iespēju ieskatam viesnīcas dzīvē piecu darba dienu laikā. Bet šis darbības laiks ne pašai viesnīcai , ne iemītniekiem nav nedz vienkāršs, nedz parasts.

Pīters gribētu vadīt viesnīcu pats un, lai gan vēlētos veikt krasākas izmaiņas gan vadības ziņā, gan ejot laikam līdzi attiecībā pret segregāciju, tomēr tādu pilnvaru viņam nav un jārisina situācijas, kā nu spēj. Ir arī sava daļa romantikas romānā, bet nav pārspīlēta un nav par daudz. Bez saviem pamata pienākumiem palīdz tikt galā Kroidonas hercogu un hercogieni, bet viņiem palīdz savs augstais stāvoklis sabiedrībā.

Tas būtu drusku par labu, ja visi ļaundari saņemtu, ko pelnījuši. Patika arī visi ne tik galvenie, bet par kopējo iespaidu tomēr nevarētu teikt, ka ļoti aizraujošs, bet interesants gan. Romānu uz priekšu drīzāk virza paši notikumi, nevis tēli.

Starp raibajiem sabiedrības pārstāvjiem, par laimi, netrūkst labsirdīgu un draudzīgu dvēseļu, kas palīdz atrast līdzsvaru ar tiem, kuriem tie noslēpumi tādi tumšāki. Kā divi pretstati būtu minami Alberts Velss un Kērtiss O’Kīfs, no kuriem vienam liela nozīme viesnīcas turpmākajā nākotnē.

Atbildēt

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.