Arno Jundze – Ķiparu Ļerpatu Čieps

15715928

Links uz grāmatas Goodreads lapu

Izdevniecība: Pētergailis

Kā tiku pie šīs grāmatas?

Nopirku to Rīgas grāmatu svētkos 2016!

Vērtējums: 4.75/5

Manas pārdomas

Jautra grāmatiņa pilna ar aizraujošiem tēliem/ķipariem un viņu neikdienišķajiem dēku stāstiem plašajā Ķiparzemē! Būs interesanti gan lielam, gan mazākam lasītājam, un katrs atradīs, par ko pasmaidīt un pasmiet + raita valoda, dialogi.

Tātad grāmatas pamatā ir trīs lielās sižeta līnijas:

Kāds no Dižciltīgās (nekārtības) dzīvnieciņa Šušnirka čiepj pārtikas produktus. Kad pazūd trīs šokolādes sieriņi un vairāki āboli, viņam reiz pietiek! Ir taču kaut kas jādara lietas labā! Šušnirks, protams, pat nepieļauj, ka pie vainas varētu būt ilglaicīgā mājas netīrīšana.

gita_treice_ilustr-1

Vasaras laiks ir ideāls Ķiparzemes Vasaras teātra izveidei, un, ja pilsētā ir ieradušies tādi meistari kā dramaturgs C.C. Šmorre un izbijušais teātra intendants un varoņlomu tēlotājs Bubenvalds-Bubenvalde, tad šādu iespēju laist garām būtu grēks. Bet to, kādu atsaucību jaunās lugas iestudētāji iegūs varoņu atlasei starp Ķiparzemes iemītniekiem, un, ka par dažu labu lomu būs pat plūkšanās, nu neviens nebūtu varējis paredzēt!

Un visbeidzot profesora Skrūvīša un astronoma Teodora Pēcpēdiņa izcilais plāns iegūt Mēness minerālu paraugus un attēlus no tā neredzamās puses! Tikai divu tik diženu prātu kopējs darbs var dot cerību, ka misija būs veiksmīga, un es pat neņemos mēģināt atcerēties kādu no neskaitāmajām un makten garajām formulām, kuras abi izmantoja.

Tomēr no visiem tēliem visvairāk gribas izcelt uz vāka redzamo telegrāfu Čiepu, kurš līdz grāmatas beigām pierāda gan sev, gan citiem, uz ko patiesībā ir spējīgs. (:

Plusiņš par grāmatas sākumā un beigās esošo krustvārdu mīklu, kur atmiņā jāatsauc, kā tad nu sauca arī ne tik galvenus tēlus.

********Apzināto maitekļu zona********

Lai arī saprotu, ka ‘’Ķiparu Ļerpatu Čieps’’ ir bērnu grāmata, tomēr gribas piekasīties, ka par Mēnesi pieminēts, ka tam reiz bijusi flora, fauna un atmosfēra, kas tam ļāvis notikt, bet meteorīta dēļ mūsdienās tas ir zudis.

5 domas par “Arno Jundze – Ķiparu Ļerpatu Čieps

Atbildēt

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.