Henry Taba – When Death Is Calling

46023437.jpg

Links uz grāmatas Goodreads lapu

Manas pārdomas

Autora Henry Taba izveidotajā When Death is Calling pasaulē eksistē vismaz viens ļoti spēcīgs dēmons Herocus, kurš iezīmē savu nākošo iecerēto upuri ar apdeguma ‘’rētu’’ uz attiecīgās personas rokas. Detektīvam Westcliffe Patel tādu radījumu eksistence nenāk kā šokējošs pārsteigums, jo reiz jau ir mēģinājis cīnīties un nogalināt Herocus, bet acīmredzami bez ilgtermiņa panākumiem. Sarūgtinājums šoreiz ir vēl jo lielāks, par cik par savu jauno upuri dēmons, ar savā vārdā ietverto duālo nozīmi Hero un Cuss, ir izraudzījies Vestklifa draudzeni un kolēģi Adel.

Diemžēl pārāk bieži, lai to netraucēti varētu izbaudīt, no stāsta izrāva gan pat man acīmredzamās gramatikas kļūdas (gan kad domu tāpat vari izlobīt, gan brīži, kad tas nākas grūtāk), gan arī problemātiska pasaules uzbūve, kas izteiktāka paliek pēc tēlu nonākšanas dēmona personīgi izveidotajā pasaulē/dimensijā, kurai šķiet neeksistē strikti noteikumi, bet dominē autora mirkļa idejas un izdomātais.

To pašu bieži var attiecināt uz loģisku notikumu secības attīstību. Par piemēriem var vien minēt situācijas, kad Vestklifs, pēc iekrišanas upē un it kā slīkstot, kliedz pēc palīdzības un tomēr neaizrijas, vai vēl kaitinošāk, kad viena pēc otras (vai nu paragrāfs vai teikums) seko pretējas un viena otru izslēdzošas tēlu emocijas, norādes u.c., un rodas jautājums, kā tad īsti ir. Kas protams iznāk retorisks jautājums, jo darbība turpina savu gaitu.

Var just, ka angļu valoda (visticamāk) nav autora dzimtā valoda, un var just, ka grāmata ir pašpublicēta, jo šaubos vai kāds redaktors izlaistu cauri ko tik manāmu. When Death is Calling vairāk atgādināja kāda pirmos mēģinājumus uzrakstīt lielāka apjoma romānu, kas pirms Amazones un citiem pašpublicēšanās iespējām citkārt iespējams paliktu atstātas lādē. Lai vai kā, tad šī grāmata par spīti visam minētajam tomēr neierindojas līdz šim sliktāko lasīto grāmatu topa augšgalā.

Viena doma par “Henry Taba – When Death Is Calling

Atbildēt

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.