Bārbala Simsone – Latviešu šausmu stāsti

32804377

Links uz grāmatas Goodreads lapu

Izdevniecība: Zvaigzne ABC

Kā tiku pie šīs grāmatas?

Pateicoties Spoku nakts apmeklējumam! (:

Vērtējums: 3.75/5

Manas pārdomas

Jau pirms pirmā stāsta lasīšanas gatavojos, ka nu tādi klasiski šausmīgi un līdz kaulam biedējoši stāsti diez vai gaidāmi, un centos tādējādi savas ekspetācijas/gaidas nesakāpināt. Kopumā 20 stāsti + Bārbalas ievadvārdi pašā sākumā.

 

Un ar pāris pirmajiem stāstiem par vīru, kuru vecumdienās moka sirdsapziņa, par mēra laiku šausmām vai jauna kunga negaidīta nāve no slimības un mēģinājumiem izskaidrot, kādēļ ar labiem un vienkāršiem cilvēkiem tā var notikt, un vēl daži stāsti, lika domāt, ka aizdomas un prognoze par stāstu būtību būs apstiprinājušās un ka pats šausminošākais beigās izrādīsies pats grāmatas vāks.

Tomēr par prieku manam lasītāja garam tiku iepriecināts ar labsirdīgu teātra spoku (apmeklējot nacionālo, JRT vai daili nav gadījies manīt :D), ar dārznieku, kuram mūža nogalē apnicis saņemt kārtējo apbalvojumu par jaunu selekcionētu rožu šķirni un vēlas radīt visskaistāko un pārāko rozi, kāda jelkad bijusi. Šis, Visu rožu roze, stāsts ar Tūristu sezonu ir starp maniem krājuma favorītiem. Piebilstot vēl par Tūristu sezonu, ka tā jau var atbaidīt cilvēkus pilnībā no lauku tūrisma iecerēm! :D

Arīdzan stāsti kā Vīzija, Spogulis, Bērnu impērija un Kupraino krogs (nemeklējiet tikai Kuprainajā kalnā) nelika vilties! Nu piezogas klāt iracionālā un tik viegli neizskaidrojamo parādību burvība! : )

To, kāpēc krājumā ticis iekļauts Engures kapsētas zilā zārka stāsts, man neizprast, jo tur nav ne mazākās smakas vai vēja pūsmiņas no šausmām. Izbojā vien visu līdz tam labu krājumu, kur beidzamie stāsti var lepoties ar lielāku vai mazāku, bet esošu baiļu faktoru.

Citi viedokļi – Elzas, Norelles

2 domas par “Bārbala Simsone – Latviešu šausmu stāsti

Atbildēt

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.