John Wyndham – The Day of the Triffids (Triffids #1) (Audio book)

530965

Links uz grāmatas Goodreads lapu

Kā tiku pie šīs grāmatas?

Lejuplādēju no www. Izvēlējos no Top 100 Sci-Fi Books grāmatu listes.

Vērtējums: 3.25/5

 

 

 

 

 

Manas pārdomas

707906-_sy540_

Brīdī, kad modernā civilizācija pēc krāšņa meteorītu lietus šova ir noslīgusi uz ceļiem, jo nākamajā rītā visus, kas to vērojuši, padarījusi aklus, ļoti bīstamam augam, Triffid, tādēļ pienākusi tās zvaigžņu moments. Šis augs ar vienu vienīgu dzēlienu spēj nogalināt cilvēku, turklāt savu izmēru un spējas pārvietoties ar trīs izaugumu/kāju palīdzību, padara to ārkārtīgi bīstamu.

220px-booletriff

A botanical drawing of a triffid by Bryan Poole for the Science Fiction Classics (1998)

 

Bilam, pat ja to būtu ļoti vēlējies, veiksmīgā kārtā sanāca nepiedalīties neskaitāmajās meteorītu vērošanas ballītēs, jo acu operācijas dēļ atradās slimnīcā. Tāmdēļ pamošanās liktenīgajā dienā ir vēl jo vairāk mulsinoša – visapkārt pilsētvidei un īpaši Londonai valda neierasts klusums. Par laimi, tā ir arīdzan diena, kad Bils var noņemt acis aizsargājošos apsējus.

Viņš nav vienīgais, kurš palicis redzīgs, bet aklo skaits ir daudzkārt lielāks, un tas loģiski nozīmē tikai vienu. Pasaules kārtība, kādu to jebkurš līdz tam pazina, ir pārstājusi eksistēt! Rodas dažādi domājošas grupas un kopienas. Daža laba robežojas uz diktatūras un fanātisma robežas, bet cerība uz labāku nākotni palikusi dzīva. Lieki teikt, ka sievietes loma noreducējas uz pamatā uz bērnu dzemdēšanu.

Bet ne Džozellas gadījumā, kurai paveicas ar Bila sastapšanu, tādējādi divkāršojot abu izdzīvošanas iespējas ne vien redzes, bet arī prātu zaudējušā pasaulē!

Mani māc šaubas, vai akluma dēļ viss noietu tik greizi, kā šajā piemērā, bet apvienojumā ar ārpus kontroles palikušiem slepkavnieciskiem augiem apokalipses cienīga recepte ar šausmu piedevu ir gatava.

********Apzināto maitekļu zona********

Interesanta šķita teorija beigās no Bila, par to, ka meteorītu lietus patiesībā bijis neveiksmīgs kādas valsts bioloģiskais uzbrukums.

3 domas par “John Wyndham – The Day of the Triffids (Triffids #1) (Audio book)

    • Nav slikta, bet arī nekas wow! vai tāds īpaši aizraujošs.
      Nebiju fans valdošajiem sabiedrības modeļiem, ideoloģijām, dzīves filozofijai post-apokaliptiskajā pasaulē. Vismaz galvenais varonis ir +/- sakarīgs (:

Atbildēt

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.