Veronika Rota ”Citādie” (Divergent book 1)

17873797

Grāmatas apraksts no Goodreads:

Jaunā amerikāņu rakstniece Veronika Rota (1988) literatūrā debitēja pārsteidzoši un spilgti – ar antiutopisku trilleri “Citādie”. Tas ir spraigs, satraucošs stāsts par pusaudžu grūto ceļu uz sevis izzināšanu, par liktenīgu izvēli dramatiskās situācijās, par draudzību un nodevību, mīlestību un cietsirdību.

Nākotnes Čikāgas sabiedrība, kurā mīt Beatrise, ir sadalīta piecās kopienās. Katrā no tām tiek atzīts un attīstīts tikai viens tikums. Taisnprāši lepojas ar godīgumu, Nesavtīgie – ar pašaizliedzību, Drošsirži – ar drosmi, Sirsnīgie – ar miermīlību un Mācītie – ar gudrību.

Sasniedzot sešpadsmit gadu vecumu, katram pusaudzim ir jāizvēlas kopiena, kurā tiks pavadīts viss mūžs. Palikt kopā ar ģimeni vai sekot savai sirdsbalsij? Meitenes izvēle ir negaidīta un izaicinoša.

“Neaizmirstams, neparedzams ceļojums, no kura ir gandrīz neiespējami atrauties.”
Publisher’s Weekly

Kā tiku pie šīs grāmatas?

Nopirku to

Vērtējums: 4/5

Mana recenzija

Nespēju iedomāts nedz sevi tādas izvēles(drīzāk izvēļu) priekšā kā galvenajai varonei Beatrisei jeb Trisai, nedz to, kas būtu par pamatu tādas sabiedrības izveidošanās iemesliem. Aprakstā minēts Čikāgas pilsētas nosaukums, bet vismaz es nepamanīju, vispār kādu teritorijas apzīmējumu, izņemot sadalījumu kopienu sektoros. Kā arī gribējās, lai būtu doti paskaidrojumi par šo piecu kopienu – Taisnprāši, Drošsirži, Sirsnīgie, Nesavtīgie un Mācītie – rašanos.

Tātad sekojam līdzi Trisas gaitām, kura atšķiras no pārējiem ar to, ka ir Citāda. Kā jau YA grāmatā neiztikt bez vietām nevajadzīgas romantikas, bet šis aspekts bija pieciešams. Tādi kā iestājpārbaudījumi, lai skaitītos pilntiesīgs kādas kopienas biedrs, šķita interesanti un nemaz samāksloti.

Ne visiem patīk esošā kārtībā, īpaši jau Mācīto līderei Džanīnai. Kur nu bez varaskāres un izpausmes iegūt vēl vairāk. Šeit nodomus cenšas izjaukt Trisa, viņas sabiedrotie un pārbaudījumu laikā, pēc izvēles, kurā kopienā būt, iegūtie draugi.

Lasīšanas gaitā lielu pārsteigumu tomēr maz. Ne sliktā veidā, bet viens fakts attiecībā par Trisas māti pabojāts un jau zināms kino gaidāmās otrās daļas ekranizācijas treilera dēļ. Labi, ka neesmu redzējis arī pirmo filmu.

2 domas par “Veronika Rota ”Citādie” (Divergent book 1)

Atbildēt

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.