Roger Zelazny – Lord of Light (Audio book)

13821

Links uz grāmatas Goodreads lapu

Izdevniecība: Audible Frontiers

Kā tiku pie šīs grāmatas?

Lejuplādēju no www. Izvēlējos no Top 100 Sci-Fi Books grāmatu listes.

Vērtējums: 3.5/5

 

 

 

 

 

Manas pārdomas

Reiz sensenie laiki, kad dievi un dievības dzīvoja uz zemes un valdīja pār muļķa divkājiem klātienē. Rodoties jauniem dieviem un tiem iegūstot atzinību un popularitāti, neizbēgami kādam no vecās gvardes lemts noputēt aizmirstībā. Lai gan reizē dažādās pasaules malās eksistē vairāki, teiksim kara dievi, bija jūtams liels uzsvars (vārdu dēļ varbūt ) uz Indijas reģionu no šīspasaules.

Šie dievi sava pārākuma dēļ ir spējīgi ietekmēt planētas iedzīvotāju tehnoloģisko attīstību; palīdzēt radīt ko jaunu un inovatīvu vai tieši pretēji, jau kārtējo reizi apspiest ideju. Vienam no viņiem, Semam (pilnais vārds pārāk sarežģīts :D ), tas vienreiz ir līdz kaklam, kā rezultātā izceļas pamatīgas domstarpības, un, ja jau runa ir par dieviem, tad kārtīga uguņošana (*) garantēti.

Šķiet, mūsdienu supervaroņu laiks vairs nav piemērotākais jaunu dievu dzimšanai, jo automātiski atkarībā no paša izvēles būsi supervaronis vai -ļaundaris.

Interesanta pieeja šajā darbā likās, ka dieva statuss vairāk ir kā tituls, nevis kas tāds ar ko rasties/piedzimt. Un tas, kā dažs labs maina savu cilvēcisko miesas čaulu (meat suit) kā zeķes, liecina par lielu pārākuma sajūtu, augstprātību.

********Apzināto maitekļu zona********

Audio versijā pilnībā izklausās, ka darbība ir par un ap dieviem, bet drusku no apraksta un noteikti no Vikipēdijas lapas, rodas jauna perspektīva. :D

*asiņains cīniņš

3 domas par “Roger Zelazny – Lord of Light (Audio book)

Atbildēt

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.