Monster Hunter International #5-6

#5 – Monster Hunter Nemesis

Links uz grāmatas Goodreads lapu

Manas pārdomas

Padziļināts stāsts un pilnībā Monster Control Bereau (MCB)īpašajam aģentam Frenkam veltīta grāmata ar pievienotu izcelsmes stāstu, kas atdala Frankenšteina un ap to apaugušās popkultūras lieko un mānīgo folkloru; arī starp autora izdomātajiem otrā un trešā plāna tēliem atrodas ne viens vien, kurš jauc Frankenšteina kā doktora un Frankenšteina radījuma terminus.

Noteikti der uzzināt laikus, ka līdz šim sērijas galvenais tēls un briesmoņu mednieks Ovens Zastava Pits šīs grāmatas ietvaros parādās tikai vienā epizodē, lai ne grāmatas vainas pēc rastos vilšanās. Pirmā nodaļa kā prologs, kas priekšlaikus ieskicē momentu, kurā Frenks atrodas nopratināšanas intervijā un liek lasītājam nojaust, ka autors nodomājis viņam sagādāt kaut kādu nelāgu pārsteigumu.

Slepens un aizliegts projekts Nemesis, iemeslus kam zina vien Frenks un izmeklēti mirstīgie cilvēki. Par spīti visiem brīdinājumiem, protams, atrodas kāds kā Stricken tēls ar egomaniaka varas tieksmēm un pasaules glabēja varoņa nosliecēm no STFU aģentūras (konkurē ar otru oficiālo grupu MCB), kuru savā prātā neoficiāli atšifrēju kā ‘’Shut The Fuck Up’’, ko gan neviens no tēliem neiedomājās pielietot, kas šķiet kā neizmantota iespēja, ņemot vērā, ka nevienā vien brīdī autors cenšas pavilkt lasītāju uz smieklu vai vismaz smaidu.

Bet, lai Strikens varētu palaist Nemesis projektu uz pilnu jaudu, ir nepieciešams novākt Frenku no ceļa uz neatgriešanos, jo sensenos laikos viens no ASV dibinātājiem Bendžamina Frenklina personā parakstījis beztermiņa vienošanos ar Frenku, kas paredz, ka viņš cīnīsies ASV labā pret visa veida ienaidniekiem, bet līdzko kāds izdomās radīt citas viņa kā radījuma eksemplārus, tā jebkāda vienošanas atceļas un Frenks darīs visu, lai vainīgie samaksātu pēc pilnas programmas.

Salīdzinoši daudz laika veltīts arī otrā plāna tēlam vilkacei Heather (attiecībās ar MHI līderi Earl), kura tā teikt izcieš divu gadu dienestu STFU aģentūrā zem Strikena vadības, lai termiņa beigās iegūtu PUFF izņēmuma statusu, kas pasargātu viņu no valsts vai privātā sektora briesmoņu medniekiem.

Meistara cienīgs sižets ar pārliecinošu stāsta kulmināciju un epilogu, kas liek ziņkārībā gaidīt, kas notiks tālāk.

***

#6 – Monster Hunter Siege

Links uz grāmatas Goodreads lapu

Manas pārdomas

Atpakaļ pie pie sērijas pamatvaroņiem ar Ovenu Zastavu Pitu priekšgalā. Bija interesanti uzzināt par Frenka pagātni, viņa motivācijām, bet tomēr sērija ir par Ovenu un viņa kolēģu piedzīvojumiem briesmoņu mēdīšanā uz aizvien augstākām likmēm sērijai turpinoties.

Monster Hunter Nemesis kā intermēdijs, kuras laikā Frenka uzzinātās informācijas grauds, ka ne visi Nightmare dimensijā iesprūdušie mednieki (Monster Hunter Legion notikumi) ir miruši, it īpaši divi no Monster Hunter International (MHI) biedriem, iedvesmo Ovenu misijas priekšlikumam ar mērķi viņus izglābt.

Portāls, kas uz noteiktu laiku atveras uz šo Murgu dimensiju atrodas Krievijā. Pirmo grāmatas daļu aizņem gan Ovena un vilkata Ērla vadītā MHI sagatavošanās process apjomīgajam uzdevumam, kopā ar citu kolēģu mednieku iesaistīšanos no visas pasaules, gan sadarbības izveidošana ar Krievijas monstru medniekiem, kuri nekautrējas papildus ienākumus gūt ar organizētās noziedzības palīdzību. Tā teikt bez valsts vienīgā alternatīva privātajam sektoram briesmoņu un mošķu medīšanā.

Asag – Haosa dievs – liels hype par un ap viņu, par konfrontāciju starp viņu un Ovenu, kurš šo sērijas sākumā pamudinājis. Vairāk kā build up sērijas turpinājumam, bet pašas Monster Hunter Siege ir noslēgums ar nelielu deus ex machina palīdzību Ovenam no autora puses, kas drusku samazina pēcgaršas labsajūtu.

Viena doma par “Monster Hunter International #5-6

Atbildēt

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.