Adam Dalgliesh #5-6

#5 – The Black Tower

Links uz grāmatas Goodreads lapu

Manas pārdomas

Līdzīgā manierē ieturēts detektīvs, kā iepriekšējās četras grāmatas Adam Dalgliesh sērijā. Izpilldījums gan tēlu atspogoļojumā, gan prozā un sižeta izklāstā tikpat vienmērīgs un bez steigas. Šajā sērijā nesagaidīsi (asiņainu) vardarbību uz lapas, tas tiek pietaupīts iztēlei un aizkulisēm. Nav gluži cozy mystery stils un slepkavības atrisināšana nav kaut kas tā starp citu, bet tomēr ir šis tas, ko jaunākās mistērijās, trilleros vairs neatradīsi.

Nu jau komandieris Adams Dalgliesh atgūstoties no dzīvībai bīstas slimības ir paspējis krustām šķērsām pārdomāt dzīvi, karjeru policijā un vai maz vēlas to turpināt. Bet pirms Adams paspēj pieņemt gala lēmumu sens, vismaz 30 gadus neredzēts paziņa, mācītājs lūdz steidzami pie viņa ierasties, lai Adams profesionāli varētu viņam palīdzēt un dot padomu. Protams, vajadzība ir pārāk steidzama, lai to paskaidrotu telefoniski, bet, ierodoties ciemos, mācītājs jau dažas dienas kā miris, itkā no sirdstriekas. Tomēr kā jau tas izdomātam romānam piedienas, tad dabiska nāve ir izteikti rets fenomens.

Adams burtiski nespēj paspert soli brīvā dienā ārpus mājām, lai neuzdurtos kādai slepkavībai, kuru viņš, protams, izmeklēs. Tas nekas, ja vietējie detektīvi arī to varētu paveikt, bet drošības pēc, ja nu kādam slinkuma pēc negribēsies pārlieku nopūlēties, jo oficiālais nāves iemesles tak ir rokā.

***

#6Death of an Expert Witness

Links uz grāmatas Goodreads lapu

Manas pārdomas

Sestās grāmatas Death of an Expert Witness Adam Dalgliesh sērijā proza un sižeta izklāsta paņēmiens gandrīz pārliecināja, lai šī taptu par sērijas favorīti, līdz brīdim, kad autorei P.D. James bija jāpievēršas noslēgumam un vajadzēja atklāt vainīgā identitāti. Atskaitot šo niecīgo faktu, romāns bija patīkams pārsteigums no ierastā sērijas snieguma pirms tam. Tā teikt, mistērija/detektīvs, kurā ceļš no punkta A līdz grāmatas otram vākam ir krietni saistošāks par tās kulminācijas brīdi.

Sadalīta atsevišķās virs-nodaļās jeb “grāmatās” Death of an Expert Witness vismaz pēc premises ir par laboratorijas vadītāja Dr. Lorrimer mīklainajiem nāves apstākļiem, kas gan vairāk kalpo kā iegansts un fons autorei, lai apspriestu jaunās tehnoloģijas tiesu medicīnā, pierādījumu un pavedienu ievākšanā. Ir pa kādam rūgumpodam, kurš atminas vecos labos laikus, bet, par laimi, komandieris Adams nav viens no tiem. To izteikti ļauj nojaust fakts, ka pirmā “grāmata” nemaz nav no Adama perspektīvas, un man jau radās jautājumi, kur gan šis palicis.

Viena doma par “Adam Dalgliesh #5-6

Atbildēt

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.