Ron Roy – A to Z Mysteries – #1-11 – No A līdz K

Links uz grāmatu Goodreads lapu

Manas pārdomas

#1 The Absent Author

Pasaulē slavenākais, populārākais bērnu mistēriju grāmatu autors Wallace Wallace neierodas uz viņam veltītu pasākumu grāmatnīcā, par ko sevišķi pārdzīvo Donald David Duncan jeb kā draugi viņu sauc Dinks, kuru varētu daļēji vainot par neveiksmīgo notikumu un citu laika izšķiešanu, jo tieši Dinka vēstule ar lūgumu apmeklēt viņu necilo pilsētu ar lasījumu pamudināja slaveno autoru rīkot pasākumu. Kur īsti pazudis pasaulslavenais autors? Kas gan īsti būtu varējis notikt, lai viņš pieviltu vienu no saviem lielākajiem faniem?

Par cik gan šī, gan citas grāmatas sērijā ir zem 100lpp, tad būtu nepamatoti gaidīt samudžinātu mistēriju daudzslāņainu sižetu, bet stāsts ir gana jauks un miermīlīgs (bez vardarbības un asinīm), lai jaunāka gada gājuma lasītājs uzsāktu gaitas mistēriju žanrā. Atšķirībā no personīgās pieredzes, kad jau +/- piektajā klasē ķēros klāt kārtīgiem trilleriem un krimiķiem.

#2 The Bald Bandit

Ar video kameru pavisam nejauši kāds sarkanmatains jaunietis nofilmē bēgošu bankas laupītāju.

Kāds privātdetektīvs lūdz draugu trijotnes palīdzību, lai atrastu šo jaunieti un video ierakstu, lai notvertu laupītāju. Bet (maiteklis), tā vietā bērni atkož, ka privātdetektīvs patiesībā par tādu tik izliekas un īstenībā ir tas pats bankas aplaupītājs.

Ne gluži viens pret viens salīdzinājumā, bet attiecībā uz šo sēriju nāk prātā frāze no Skubija Dū – “meddling kids”, kur amatieri detektīvi izjauc noziedzinieku plānus vienu pēc otra.

#3 The Canary Caper

Ceļojošs cirks.

Pēkšņi vienā vakarā vairākos mājokļos pazuduši mājdzīvnieki.

Kā iegansts, lai tos atgriežot, varētu izlūkot māju, lai vakarā varētu to apzagt

Sērijai turpinoties, brienot dziļāk alfabētā, parādās pirmie viltus aizdomās turamie/red herring. Joprojām nekas šausmīgi komplicēts, bet tomēr pirmais aizdomīgais tēls neizrādās uzreiz arī īstais ļaundaris, un nākas drusku, pavisam minimāli piedomāt līdzi.

#4 The Deadly Dungeon

Bērnu trio ciemojas pie pasaulslavenā autora Wallace Wallace (no #1 The Absent Author).

Atklāj, ka tuvējo piekrastes alu, kāds izmanto apdraudētu dzīvnieku tirdzniecības nolūkos.

Pavirši skatoties, sākotnējie pierādījumi norādu bērnu iemīļotā autora virzienā, bet neticība, ka Wallace Wallace patiesā daba varētu būt tik nekrietna, mudina trijotni ielūkoties noziegumā rūpīgāk.

#5 The Empty Envelope

Šķietami kļūdas pēc Dinks saņem piecas aploksnes zilā krāsā ar zīmītēm no kāda mātes, bet pēdējā piektā vēstule vispār ir tukšā. Nepareizi norādīta adresete, pasta indekss?

Tikpat neizskaidrojamas, kā vēstules, ir kādās dāmītes/cackas negaidīts un pat dusmīgs zvans par vēstulēm, it kā tā būtu Dinka vaina, ka kāda cits uzrakstījis uz tām nepareizu adresi.

Tik aizdomīgi notikumi, mudina draugu trijotni rūpīgāk izpētīt vēstules un nesteigties ar to atdošanu viņiem nezināmai personai, ķipa vēstuļu patiesajam adresātam.

#6 The Falcon’s Feathers

Dinka draugs Džošs atklāj un ar interesi novēro vietēju, retu piekūnu putnu sugu, lai tieši dienā, kad vēlējies parādīt īpašos putnus draugiem Dinkam un Rutai, atklātu ligzdu neizskaidrojami tukšu – ne mazuļi, ne vecāki nav nekur tuvumā redzami, tik vien kā pāris spalvu.

Pamatoti satraukti trijotne nolemj noskaidrot notikušā iemeslus – (maiteklis) nelieši, kuri “nozaguši” putnus, lai tos trenētu ātrumu sacīkstēm.

#7 The Goose’s Gold

Divi ļaundari it kā zemūdens dārgumu mednieki grib izkrāpt no bariņa senioru desmitiem tūkstošu dolāru (no katra)- lai seniori viņos investētu, bet, par laimi, viņiem ceļā patrāpās Dinks un viņa draugi Džošs un Ruta, lai nepieļautu kaut ko tik nekrietnu kā viņu vecmāmiņu un opju ietaupījumu izkrāpšanu.

#8 The Haunted Hotel

Kāds ar viltus spokošanos grib izputināt izcilo Šangrilā viesnīcu.

Bērnu trio no īpašniekiem uzzina, ka kaut kāda nekustamo īpašumu firma no Ņujorkas jau vairākus mēnešus interesējas par iespējām viesnīcu nopirkt un tā vietā uzbūvēt debeskrāpi – acīmredzami aizdomās turamie, kura labprāt redzētu viesnīcu izputam

Ja ne gluži vardarbīgi, tad noziegumi paši kā tādi sērijā nemaz nav tik mazi un nevainīgi – cilvēku nolaupīšana, krāpšana lielos apjomos, banku un mājokļu aplaupīšana, viltotas naudas izplatīšana u.c. Protams, lai noziegumi tik ātri atrisinātos, nereti tiek izvēlēti ērti taisnākie ceļi, pavedieni kā klēpī reizēm iekrīt bērnu rokās un ļaundari, protams, pa taisno uzreiz pēc apcietināšanas un bez tālākas tiesas (ar korekti ievāktiem pierādījumiem u.c.) nonāk cietāmā. Nākas pievērt acis uz pāris sižeta caurumiem, bet pie tā noteikti vainojams pieauguša lasītāja acs.

#9 The Invisible Island

Neliela sala, kuru jau sen neviens neuzdrošinās apmeklēt, jo tā apaugusi un pāraugusi ar indīgo efeju, kāds izmanto viltotas naudas uzglabāšanai, lai vēlāk to pārvestu un laistu apritē. Nejaušs bērnu atklājums, piknikojot uz tās, noliek trijotnes priekšā mistēriju, kura prasīt prasās, lai to atrisinātu.

#10 The Jaguar’s Jewel

Bērnu trio vizīte Ņujorkā pie Dinka onkuļa, muzeja kurators, kurš nesen saņēmis ļoti vērtīgu kravu ar centrālo dārgumu – jaguāra statuju un tajā iestrādātu smaragda dārgakmeni. Bet par šoku Dinka onkulim un bērniem, kāds ir pamanījies samainīt vērtīgo akmeni ar prastu imitāciju. Dinks un viņa draugi negrasās pamest onkuli nelaimē vienu!

#11 The Kidnapped King

Gluži kā aizsegā un pie identitātes maiņas pie Dinka viesojas princis, jo viņa vecāki Socotra karalistes karalis un karaliene ir nolaupīti! Tas tik vēl trūktu, ja arī tālu prom no dzimtenes princis joprojām būtu vēl apdraudēts!

Jāatzīmē, ka grāmatu nelielā apjoma dēļ, John Steven Gurney dod neatsveramu pienesumu, bez kurām liels grāmatu pluss tiktu zaudēts

Viena doma par “Ron Roy – A to Z Mysteries – #1-11 – No A līdz K

Atbildēt

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.