Midori Gotou, Natsuo Sai – Psycho-Pass: Inspector Shinta Kogami Vol. #1-4 UN Atsushi Okada – Nyankees Vol. #1-3

Linki uz grāmatu Goodreads lapām

Izdevniecība: Dark Horse

Manas pārdomas

Psycho-Pass attēlo nākotni, kurā ne tikai ir iespējams izmērīt noslieci uz noziedzību, bet pārtikas resursu krīzi, lai pabarotu visus iedzīvotājus (vismaz Japānā), ir izdevies atrisināt izgudrojot hyper-oats, ko vēlāk pēcapstrādē var izmantot visos iedomājamos ēdienos.

Tomēr pilnībā izskaust noziedzību, tikai tādēļ, ka likumsargājošajām iestādēm tagad to ir vieglāk kontrolēt un preventīvi novērst, nav bijis iespējams. Viens risinājums ir kļūt pašam par noziedznieku ķērāju, kas nenozīmē zaļo gaismu darīt visu ‘’kā zin, grib zin’’ stilā, jo augstākstāvošie tevi patstāvīgi uzmana, bet noteikti dod iespēju kaut kur šo dziņu novirzīt.

Ne gluži visi ir pakļauti jaunajai kārtībai, eksistē eksluzīvas Speciālās zonas, kurās naudīgiem senioriem jaunās sistēmas ieviešanas procesā atļāva pārvākties, kur ielās nemudž 24/7 novērošanas sistēmas un uz kurieni aizved inspektora Shinya Kogami jaunākā izmeklēšana. Kas sākotnēji aizsākas kā iespējama nelegāla darbošanās ar transplantācijas orgāniem un otrajā krājumā pat slepkavību, tā vien šķiet būs tikai ziediņi, kuri saistīti ar neatļauti audzētu alternatīvu hyper-oats un ar hiper-auzām saistītiem eksperimentiem uz cilvēkiem to ieviešanas laikā. Kā inspektoram Kogami, tā viņa komandai jādarbojas pēc iespējas diskrētāk, lai pat baumas par ko tādu, lai cik sen pirmie eksperimenti nebūtu veikti, nekļūtu plašākai sabiedrībai zināmi un neizrasītu masu paniku.

Autors Midori Gotou diži netērē laiku, lai lēniem soļiem iepazīstinātu lasītāju ar Psycho-Pass pasauli, un reizēm tas stāstam nāk par labu, kad darbība noris jau no pirmās lapaspuses, bet lasot Goodreads lapas aprakstā, ka šī sērija ir kā prīkvels animei, tad māc bažas, ka visa sērija vairāk vai mazāk ir domāta tās animes faniem un nejaušam lasītājam, kurš šo mangu lasa par to neko nezinot, iespējams labāk nemaz neķerties klāt. Personīgi vien ceturtais krājums sāka ieintriģēt, lai uzrastos vēlme kādreiz turpināt sēriju (nopirku pirmos četrus), jo par pirmajiem trim krājumiem pārlieku pozitīvi nevarētu atsaukties.

***

Linki uz grāmatu Goodreads lapām

Izdevniecība: Yen Press

Manas pārdomas

Tikmēr Nyankees vieglā garā un ar humoru (vismaz tā centos uztvert) vēsta antropomorficētus stāstus par ielas kaķu bandu dzīvi. Sižets aizsākas galvenajam varonim Ryuusei visai iedomīgi iesoļojot svešā pilsētā, nerēķinoties un nebaidoties, ka ar viņu, kas varētu atgadīties. Viņš klejo no vienas pilsētas uz otru, jo meklē bērnības dienu draugu, kurš tā vienkārši vienā jaukā dienā pātrauc draudzību un pārvēršas pilnīgi nepazīstamā kaķī, pametot Ryuusei vienu.

Ryuusei nepaliek nepamanīts un vietējā Nekonaki pilsētas banda ir gatava viņu pārmācīt, bet Ryuusei nav ar vieglu ķepu ņemams, un ne tikai spēj sevi aizstāvēt pret pārliecinošu skaita pārākumu, bet iegūst arīdzan bandas līdera respektu un cieņu, lai tiktu pieņemts viņu lokā un piesaistītu saviem drauga meklējumiem papildus palīdzību. Protams, ne bez atlīdzības no savas puses.

Jautra, ātri lasāma manga, kuras sava veida pluss varētu būt tās īsums (kopā vien seši krājumi) un kuras kaķu antropomorfisms neaiziet galējībās. Kaķa-cilvēka ilustrācijas labi izvēlētas pēc katras šķirnes izskata. Vienīgi mangas audio versiju (ir redzēts dažai grafiskajai novelei) gan negribētos dzirdēt.

Viena doma par “Midori Gotou, Natsuo Sai – Psycho-Pass: Inspector Shinta Kogami Vol. #1-4 UN Atsushi Okada – Nyankees Vol. #1-3

Atbildēt

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.