Nicholas Sansbury Smith – Wolves (Hell Divers #4) (Klausāmgrāmata)

40117350

Links uz grāmatas Goodreads lapu

Manas pārdomas

Pēc iepriekšējā gaisa kuģa Strops kapteiņa un despota Džordana nomaiņas (ne pēc paša gribas) un jauna, bet mazāka, kuģa Deliverance pievienošanās, kas atvieglo apstākļus uz vecā, dzīve salīdzinoši ir kļuvusi labāka, pat ja ne visiem vienlīdz labi, ar vairāk iespējām šo to izaudzēt un vairāk rūmes atlikušajiem cilvēces pārstāvjiem.

Visu interesēs sākot no kapteiņa līdz ierindas strādniekam zemākajos kuģa līmeņos ir noturēt gaisa kuģi darbspējīgu, jo alternatīva nozīmēs viņu nāvi, bet +/-260 gadi kopš ‘’pasaules gala’’ nav nekāds īsais laika sprīdis un lielākā daļa saprot, ka mūžīgi neizdosies atrast degvielu/baterijas vai citas rezerves daļas, kas to noturētu gaisā. Risinājums pēc idejas vienkārš, bet tikpat labi tas varētu būt mīts – atrast pasaku zemi, kur varētu nolaisties un dzīvot pasargātiem no vēljoprojām jūtamajām sekām pēc kodoltriecienu apmaiņas. Jautājumi kā un kāpēc varētu tāda vieta eksistēt, kamēr visur citur, kur bijuši, ir redzama vien postaža un elektriskās vētras, ir jāatliek uz citu dienu.

Uzdevums atrast šo īpašo vietu (leģendā nosauktu par Metāla salām) uzticēts nevienam citam kā pašu leģendai un mītam Havjēram ‘’X’’ Rodrigezam, kurš pēc sava varoņdarba, izdzīvojot lejā uz zemes 10 gadus, ir ieguvis jaunu iesaukua Immortal. Kompāniju Rodrigezam sastāda vēl viena Elles Lecēja Magnolija, plus īpašs Rodrigeza četrkājains kompanjons Miles (atrasts tajos desmit gados). Rodrigezs, kurš nebūt nav jūtelību, pūkainībais vai kā cita tamlīdzīga iemiesojums, tomēr sērijas gaitā ir iemīļots un ieguvis cieņu, kura skarbā daba reizē atspoguļo nepieciešamās īpašības, lai izdzīvotu pasaulē, kura nepiedod. Un, ja Rodrigezs nevienmēr to atzīs, tad vienam pašam ne vienmēr ir prātīgī cīnīties ar šķēršļiem, pat ja reizēm citu variantu nav.

Jaunajam kuģim Deliverance ir jauna ekstra, pārsūtīta/nokopēta arīdzan uz Stropu, un tas ir Mākslīgais Intelekts Timotijs. Ceturtās grāmatas Wolves laikā seko vairāki pavērsieni, tai skaitā jauna informācija par vainīgajiem iemesliem, kas noveda pie kodolkara, pēc kā uzzināšanas gan tēliem, gan lasītājam ir sev jājautā, vai tik tiešām Timotijam var uzticēties.

Wolves beidzas uz laba klifhengera un domājams bez maitekļiem būtu jāsecina, ka diez vai tik ideāla vieta, pasargāta no kaitīgiem faktoriem, būtu neapdzīvota. Šīs pašas grāmatas aprakstā ir minēti spāniski runājoša izdzīvojušo grupa Cazadores, daudz agresīvāk noskaņoti, ar kuriem jau Rodrigezam ir bijusi saķeršanās viena no Elles Lecēju misijām. Atliek vien redzēt turpinājumā, kas būs tagad, un turpināt izbaudīt autora piedāvāto piedzīvojumu.

2 domas par “Nicholas Sansbury Smith – Wolves (Hell Divers #4) (Klausāmgrāmata)

  1. Atbalsojums: Iepalicēji #16

Atbildēt

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.