Jon Wallace – Barricade (Kenstibec #1)

21068417

Links uz grāmatas Goodreads lapu

Izdevniecība: Orion books

Manas pārdomas

Ģenētiski manipulēti un mākslīgi radīti cilvēki Ficials, katrs pēc iestatījumiem specializēts kādā konkrētā nozarē/profesijā, piemēram, celtniecība vai armija, bija domāts kā virsotnes sasniegums, kas beidzot pilnībā ļaus atvieglot parastu mīrstīgo cilvēku dzīves. Un sākums arī bija tik rožains, bet bailes, propaganda apvienojumā ar mākslīgā superintelekta Control lēmumu, ka tā nespēj reizē pasargāt planētu, uz kuras dzīvo cilvēki, un cilvēkus no pašu stulbuma, jo jau pirms tam Lielbritānija ir kļuvusi par tikpat kā vienīgo valsti, kura spēj uzturēt miljonu miljoniem lielas populācijas, noved pie Barricade sastopamās realitātes.

Ficials ir ne tikai ātrāki, labāki un spēcīgāki, bet viņu asinsritē esošie nanoboti padara viņus imūnus pret principā jebkuru slimību un arī vien momentā letāls ievainojums novedīs pie nāves, ja vien ir pietiekošs laiks, lai tas sadzītu. Kamēr Ficials ir iebakaridējušies vairākas lielās pilsētas un turpina iesākto misiju, lai ar laiku atjaunotu Zemi no tai nodarītās skādes (pasauli pārņēmusi kodolziema), tikmēr ietiepīgie, neatlaidīgie cilvēciņi turpina bezjedzīgi tam pretoties.

Galvenais Barricade varonis ir Ficials pārstāvis Kenstibec, kura oriģinālā nodarbošanās pirms apokalipses bija saistīta ar celtniecību, bet tagad ir kļuvis par taksistu un pārvadā kravas un personas no vienas iebarikadētas pilsētas uz otru. Šis brauciens Kenstibeka dzīvē nelīdzināsies nevienam no iepriekš pieredzētajiem! Ceļojuma laikā viņš kopā ar savu pasažieri  veic šādus tādus līkumus, kas bez uzpiestības ļauj lasītājam pastāstīt vairāk par viņu pasauli, bet pats svarīgākais izmestais līkums ir pašā sākumā. Pēdējā laikā vismaz Lielbritānijas salas ziemeļpusē ir palielinājusies cilvēku organizētība, pieaug kontrolpunktu un nokļūt no punkta A uz punktu B vairs tik viegli kā agrāk. Tādēļ Kenstibec izšķiras par cilvēku gida ‘’nolīgšanu’’, kas ļautu veiksmīgi nokļūt galamērķi.

Šis gids loģiski nav tas priecīgākais par šāda jauna darba uzrašanos, bet arī zaudēt vairs viņam daudz nav atlicis. Minētās kodolziemas un tās izraisīto skarbo apstākļu dēļ veselība daudziem nav no tām spožākajām, ko vēl tikai pastiprina zāļu trūkums un jaunu, bīstamu slīmību uzrašanās. Diemžēl visas grāmatas garumā Kenstibeks viņu saukā par Fatty (slimības izraisīts), kas varbūt pats par sevi liecina Ficials attieksmi pret vienkāršajiem cilvēkiem. Bet grāmatas garumā, pārdzīvojot abu ceļā mestos šķēršļus (reizēm ne bez otra palīdzības), starp abiem izveidojas īpaša draudzība, ja to par tādu var saukt.

Pēc katras nodaļas ir neliels Kenstibeka atmiņu fragmenti gan īsi pirms Kontroles lēmuma, gan pēc tā, dod interesantu ieskatu notikumu attīstībā, kas noved pie katastrofas. Kā arī attiecībā uz galveno varoni Kenstibec liek aizdomāties, vai Ficials tik tiešām ir radīti tā, ka tie neizjūt pilnīgi nekādas emocijas.

Viena doma par “Jon Wallace – Barricade (Kenstibec #1)

Atbildēt

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.