David Baldacci – Split Second (Sean King & Michelle Maxwell #1)

204276._SY475_

Links uz grāmatas Goodreads lapu

Manas pārdomas

Pirms astoņiem gadiem slepenā dienesta aģenta Sean King uzmanība tika novērsta uz vien dažām kritiskām sekundēm, bet ar to pietika, lai kāds pietuvotos no pūļa un viņa sargātais ASV prezidenta vēlēšanu kandidāts tiktu veiksmīgi nošauts. Visiem uzreiz bija labi zināms kā slepkava (ar to saprast, ka diži neviens neizmeklēja, vai darbojās viens vai nē), tā arī grēkāzis, uz kuru novelt lielāko vainas smagumu.

Grāmatas tagadnē (2004.gads) uzlecošā zvaigzne slepenajā dienestā Michelle Maxwell ar jau savas mazās vienības vadītājas posteni ir noteicēja par cita prezidenta vēlēšanu kandidāta drošību, kurš tāpat kā pagātnē nogalinātajam nepieder pie demokrātiem vai republikāņiem un līdz ar to nav izredžu tikt ievēlētam. Kandidāti nereti nenovērtē viņu drošības nodrošināšanai nepieciešamo darba svarīgumu un nopietnumu, paziņojumu par grafika izmaiņām tiek doti nepieklājīgi pēkšņi/vēlu vai pat apzināti izvēlas ignorēt kādu norādi, piemēram, grib, lai viņus telpā ar kādu atstāj vienus, kas, protams, Maksvelas apsargājamā gadījumā nav nekas unikāls, bet ‘’jopcik!’’ tieši Maksvelai visa servisa vēsturē jākļūst par precedentu, kuras kandidātu nolaupa, kamēr aģenti ievērojot lūgumu ir aiz durvīm.

Split Second kā klasiskam trillerim nav ne vainas un izklaide garantēta, bet, kad pavisam nesen ir lasīta autora nesenāk izdota grāmata, tad var just izaugsmi tajā aspketā, kas ir vien apsveicami. Neapgalvošu, ka citās nesen lasītās Baldači grāmatās, piem. no Amos Decker sērijas, sižeta premises ir vairāk ticamas, tomēr iekš Split Second tēlu izteikumi liecina, ka viņi apzinās, ka viņi atrodas izdomātā grāmatā. Māc šaubas, vai personas, kuras reāli strādā attiecīgajā darba sfērā, izvēlētos tādas frāzes, ja vien nav fani līdzīgām filmām.

To sakot, stāsta kvalitāte tik un tā ļauj izbaudīt Maksvelas un Kinga apvienotos spēkus darbībā, lai pašrocīgās izmeklēšanas ceļā mēģinātu attaisnot savu aptraipīto godu un vārdu. Ja jau citiem ir gatavs spriedums no malas, tad atliek vien pašu spēkiem ko darīt lietas labā!

2 domas par “David Baldacci – Split Second (Sean King & Michelle Maxwell #1)

Atbildēt

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.