Carlos Ruiz Zafon – The Shadow of the Wind (Cemetery of Forgotten Books #1) (Audio book)

1232

Links uz grāmatas Goodreads lapu

Izdevniecība: Orion Publishing Group Limited

Manas pārdomas

‘’Aizmirsto grāmatu bibliotēka’’ kalpo kā pēdējā mājvieta tām grāmatām, kuras neviens cits vairs neatceras, kurām cerība vēlreiz tikt pārpublicētām un lasītāju mīlētām ir ārkārtīgi niecīga. ‘’Aizmirsto grāmatu bibliotēka’’ ir ne vien īpaša vieta grāmatmīļiem, bet arī slepena un tāda, kuru jebkuram katram nedrīkst atklāt, jo pasaulē atradīsies ne mazums samaitātu cilvēku, kuri savu naidu un dusmas pret iedomātu netaisnību tieši pret viņiem centīsies izgāzt vai nu pret kāda tipa grāmatām vai konkrēti vienu autoru, lai cik neievērojamas un neveiksmīgas nebūtu sarakstītās grāmatas.

1945.gada Barselonā 11gadīgā puiša Daniela dzīve pēc minētās īpašās bibliotēkas apmeklējuma ieņem kursu, no kura vairs nekādiem spēkiem viņam nenovirzīties. Šajā pirmajā tēva iniciētajā apmeklējumā Daniels izvēlas vienu grāmatu, kuru viņam dots aizsargāt un neļaut tikt iznīcinātai ne par ko. Par liktenīgo grāmatu, varbūt vienkārši prastas nejaušības dēļ kļūst Julian Carax pēdējais sarakstītais romāns The Shadow of the Wind, un jau no pirmajām dienām tad viens, tad kāds cits gan pa labam, gan ar spēku un gatavību pastrādāt jebkādu kaitējumu citam, lai iegūtu attiecīgo grāmatu savā īpašumā.

Tas būtu tikai loģiski, ja jaunā Daniela interese pievērstos mazpazīstamajam Huliana Karaksa pagātnes izpētei, lai uzzinātu visu, ko vien būtu iespējams uzzināt. Paša Karlosa Ruisa Safona sarakstītā Vēja Ēna tādejādi interesantā veidā savij gan Daniela, plus vēl vairāku interesantu un pat īpatnēju tēlu iesaistē un palīdzība, detektīvcienīgo izmeklēšanu, gan viņu atrasto Karaksa draugu un paziņu atmiņstāsti. Tomēr viss nenorit laiski un bez satraukumiem, jo pieminētajiem literatūras naidniekiem, Danielam un viņa draugiem uzglūn grāmatas ļaundaris un likumsargs Fumero, kurš nav spējis nomirināties pat pēc Karaksa nāves.

Drusku varētu piekasīties labai ziepenei piederīgas drāmatas attiecībā uz Daniela romantiskās dzīves nedienām, bet uz kopējā fona par to iedomājās vien tagad, iemetot acis citu atsauksmēs un viedokļos. Vairāk par to ieintriģēja mistērija ap autoru Hulianu Karaksu. Šķiet kā man ir patikušas gandrīz visas lasītās grāmatas, kurās darbību ņem ceļojošs cirks, tā līdzīgi ir arīdzan ar izdomātiem autoriem un viņu noslēpumiem un intrigām apvītajām pagātnēm. Kā piemēri pirmie nāk prātā Bolanjo 2666 un J.J. Abrams un Doug Dorst sarakstītais unikums S.

3 domas par “Carlos Ruiz Zafon – The Shadow of the Wind (Cemetery of Forgotten Books #1) (Audio book)

Atbildēt

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.