Parādi savu grāmatplauktu #2 – Pēc 3 gadiem

Pieķerot sevi pie domas, cik daudz mani grāmatplaukti (un tagad jau ne tikai) ir izmainījušies un cik ļoti personīgā bibliotēka ir augusi skaita ziņā, paskatījos intereses pēc, cik sen parādīju savus plauktus pirmoreiz – līdzīgi vienā jaukā rudens vakarā atcerējos, ka vasarā blogam palika 5 gadi. :) Tāpēc šodien pēc 3 gadiem top otrs šāda tipa raksts, un ar četrām bildēm, kā iepriekš, krastā netikt.

20191129_130014[1].jpg

Tagad visas izlasītās grāmatas tiek noliktas aiz drusku augstāk redzamajām durtiņām galvenokārt ierobežotās telpas dēļ. No šeit redzamajām TBR augšgalā atrodas Blood Memory un Kena Foleta ”Zemes Pīlāri”

20191129_130304(0)[1].jpg

Tikpat kā nav vairs plauktu, kuri nebūtu sakrāmēti divās rindās. Pilnībā pieļauju, ka daža laba grāmata joprojām gaida savu kārtu un ir redzama arī iepriekšējā rakstā. Varbūt ne tikai šajā bildē būs tādas. No šīm par tādu likteni var neuztraukties Full Metal Alchemist grafiskās noveles.

20191129_130857[1].jpg

Virzamies pa labi. Izcelt gribētos apakšējā plauktā redzamās Otto Penzler rediģētās The Big Book of… īso stāstu un noveļu kolekciju grāmatas gan ar veciem un jauniem darbiem, gan ar populāriem un varbūt jau piemirstiem autoriem.

20191129_131129[1].jpg

Un aiz tām pa vidu starp visām citām gandrīz vai goda vietā, ja nebūtu iekrāmētas, ir  Attack on Titan sērija.

20191129_134317(0)[1].jpg

Vēlreiz pa labi uz pēdējo augšējo plauktu. TBR paša paša augšgalā šobrīd atrodas Baldači The Fallen, kam plānoju janvārī ķerties klāt, un nekur tālu nav šī paša autora Sean King & Michelle Maxwell sērija, kur Hour Game ir otrā pēc kārtas.

20191129_141156[1].jpg

Pēc šī visa dažas grāmatas ir pārceļojušas uz redzamākām vietām tuvāk TBR listes augšai un divas no tādām ir The Lost Order un The 14th Colony no Cotton Malone sērijas.

20191129_134348.jpg

Un tagad uz zemajiem plauktiem uz leju. Jāatvainojas par drusku izplūdušu attēlu, bet tas netraucē izšķirt divus box set ar Cassandre Clare populārajām sērijām vēl aiz aizsargājošās plēvītes. Cerams 2020.gads nepaies, la tā beigās nebūtu izlasīta vismaz dažas no tām.

20191129_134926

Nedaudz patraucē atspīdums uz dažām muguriņām, bet Baldači Split Second jau no pieminētās sērijās pēc The Fallen sekos kā nākošā.

20191129_131214[1]

Tālāk tagad jau pretējā virzienā pa kreisi uz ”plauktu”, kur dzīvokli ievācoties bija vieta televizoram līdz brīdim, kad tas vēlreiz saplīsa un sapratu, ka man tāds nav nepieciešams.

Fokusēties vajadzētu +/- pa vidu uz kaudzīti, kur redzama bieza fantāzijas grāmata The Forgetting Moon. Zem tās ir šogad ķīpsalā iegādāti cietie vāki (vairs nepateikšu kura, bet ne visas no trim Prey grāmatām) un virs tās no grāmatu maiņas punkta gan ķīpsalā, gan šogad no citām reizēm.

20191129_131756.jpg

Mani darba kolēģi jau zin, kuram ziņot, ja mājās kārtojot un tukšojot plauktus sakrājas vairs nevajadzīgas galvenokārt padomju laikā izdotas, un tad izskatu, kuras paturēt un kuras vēlāk nest uz maiņas punktu, lai tad tur izlemj vai mest makulatūrā. Varbūt kādu no šīm nevajadzētu atlikt uz nenoteiktu laiku?

20191129_132818[1].jpg

Un visbeidzot pēdējais plaukts, kurā cenšos šajā pirmajā rindā turēt kaut cik prioritāras grāmatas. Visas tādas nav, bet tomēr…

20191129_133502[1].jpg

Un aiz tām dažādu žanru mistrojums, kur atrodamas vairākas, pie kuram gribētos tik klāt 2020.gadā.

Domajāt, ka viss? HA! Turpinam braši tālāk.

20191129_141441[1].jpg

Tāltālajā raksta sākumā minēju, ka grāmatas vairs nav atrodamas tikai tām paredzētajās vietās. Neprognozēšu, kad ķeršos klāt kādai grāmatai, piemēram, no Dostojevska daiļrades, bet tikmēr varat priecēt acis ar manu lasīšanas palīdzi.

20191130_172326[1].jpg

Turpmākajos attēlos gan fotogēnisku, gan loģistisku iemeslu dēļ izmantoju klavieres par foto uzņemšanas vietu grāmatām, kuras jau ir izlasītas. Šajā attēlā pārējās (jau izlasītās) grafiskās noveles.

20191130_173119(0)[1]

No šeit redzamajām grāmatām angļu valodā visās, izņemot trīs, ir paredzētas decembrī nest uz lietoto grāmatu veikalu Roberts Books. Bet kaudzītē no labās puses redzamas izlasītās grāmatas no Mēs. Latvija, XX gadsimts sērijas.

20191130_175052[1].jpg

Šis attēls tapa jau pēdējā brīdī, kad jau krāmēju grāmatas atpakaļ un sapratu, ka šīs ir palaistas garām. Virs kurām uzliku arī savu kindle lasītāju, jo kā gan bez tā. Austiņas gan neiedomājos pielikt, jo arī bez audio grāmatām vairs nekur.

Nu lūk, tāda ir mana fizisko grāmatu bibliotēkā. Neesmu pētījis un skatījies, vai kāds cits blogeris ir atkārtojis šo rakstu, bet domāju būtu gan pašam, gan citiem interesanti paskatīties, kas gadu laikā ir mainījies. :)

3 domas par “Parādi savu grāmatplauktu #2 – Pēc 3 gadiem

  1. Par rakstu- īkšķis uz augšu!
    Citi blogeri, diemžēl, grāmatplauktu stafetes otro apli neskrien :( Es jau ar gaidīju, kad varēšu iebāzt acis un degunu citu grāmatplaukos, bet nekā. Vienu brīdi jau domāju, ka šī stafete jāpārnes uz tviteri, bet kaut kā nevaru saņemties uz kūdīšanu.

  2. Es arī rādu īkšķi uz augšu par rakstu :) Labprāt taisītu otro apli, bet nav jēgas – lai arī man ir krasi mainījušās grāmatas, jo taisīju brutālu šķirošanu, man absolūti visas atrodas kastēs. Joprojām nav plauktu (turpinu cerēt :D).
    Runājot par tavu šo teikumu: “Mani darba kolēģi jau zin, kuram ziņot, ja mājās kārtojot un tukšojot plauktus sakrājas vairs nevajadzīgas galvenokārt padomju laikā izdotas, un tad izskatu, kuras paturēt un kuras vēlāk nest uz maiņas punktu, lai tad tur izlemj vai mest makulatūrā” – nestrādāju gluži šai jomā, bet varu pateikt, ka maiņas punkti nepriecājas par padomju laika grāmatām. Jā, ir cilvēki, kuri priecājas par ieguvumiem, bet visu, kas ir izdots sērijās vai kopotajos rakstos, nekur nepriecājas saņemt (ar šausmīgi retiem izņēmumiem). Ja sakrājas kaudzes, var vest uz Čiekurkalnu ;)

  3. Ja mani grāmatplaukti nebūtu izjaukti, noteikti piedalītos otrajā aplī, bet tagad man teju visa kolekcija stāv sakrauta stūrī un dažos plauktos, kurus uz ziemu atstāju tādā stāvoklī, lai pavasarī atgrieztos pie plauktu rekontrukcijas un sakārtošanas. Tagad sanāktu tikai uzrakstīt par to kaudzi stūrī, ha.

Atbildēt

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.