Frank Herbert – Children of Dune (Dune Chronicles #3)

 

44492286

Links uz grāmatas Goodreads lapu

Manas pārdomas

Ir pagājuši aptuveni 9 gadi kopš noslēdzās Dune Messiah notikumi, un pie Impērijas stūres kā valdniece reģente ir Pola māsa Alia, kamēr Pola dēls Leto II un meita Ghanima sasniedz vajadzīgo vecumu, kaut arī ne reizi vien abiem nākas apkārtējiem atgādināt, ka tikai ārēji abi izskatās pēc bērniem, bet patiesībā viņu prāti ir daudzkārt pilnāki ar dažāda veida infromāciju un vecāki nekā jebkuram citam.

Izņēmums vēl vienīgi varētu būt reģente Alia. Gan viņa, gan Leto un Ganima ir dzimuši ar pilnīgi visu iepriekšējo senču atmiņām, kas no malas varētu šķist vienreizēji, bet patiesībā ir tālu no tā, un uz attiecīgās personas katru brīdi gulstas liels spiediens no prātā esošajām personām/‘’balsim’’, kuras labprāt vēlreiz izbaudīt dzīvajo pasauli. Dune sērija šādas personas apdēvētas ar pre-born terminu, bet vienlaikus arī jāatceras, ka ikdienas pieredze un atmiņas nestrādā līdzīgi diktafonam un nav saistītas ar ģenētisko informāciju, kas tiek pārmantota.

Tieši šo baiļu dēļ Pola māte Lady Jessica atgriežas no pašizvēlētas trimdas, lai gan personīgi, gan arī Sisterhood organizācijas uzdevumā izvērtētu vai ne viņas meita Alia, nedz mazbērni nav kļuvuši par upuriem jeb par Abomination zem šī sloga. Atliek vienīgi censties izprast un saskatīt, vai persona, kura līdz šim bijusi kontrolē pār sevi, nesāk pēkšņi atgādināt pilnībā kādu citu (atšķirībā no vienkāršas atmiņu ‘’konsultācijas’’), kas papildina jau tā saspringto politisko gaisotni.

Paralēli šim galvenajam sižetam, tiek risināta klimatisko pārmaiņu tematika (pirmizdota 1976.gadā) vien ar atšķirību, ka šajā sērijā notikumu noris uz galvenokārt tuksnešainas planētas, kur klimata pārmaiņas nozīmētu pakāpenisku augu un citas ar to saistītas dzīvās dabas ieviešanos. Bez sprediķainas gaisotnes tiek aprakstītas dažādās reakcijas, arī no primitīvo tuksneša iemītnieku Fremen puses, kur uzskatāmi var sākt novērot pieaugošo bezrūpību attiecībā uz ūdens resursa tautība, kas līdz tam bijis kaut kas neiedomājās, kad katra lāse varētu būt dzīvības cenā.

Jūtama prozas kvalitāte, kuras iespaidā reizēm tās aprakstošie notikumi brīžiem pat ieņem otrā plāna lomu.

2 domas par “Frank Herbert – Children of Dune (Dune Chronicles #3)

Atbildēt

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.