Dennis E. Taylor – For We Are Many (Bobiverse #2) (Audio book)

34878094._SY475_

Links uz grāmatas Goodreads lapu

Manas pārdomas

Oriģinālais Bobs un viņa daudzās (līdz grāmatas beigām vismaz 30+) replikanta kopijas turpina plašā Visuma izpēti, un, kamēr vieni turpina iesāktos projektus no sērijas pirmās grāmatas, tikmēr citi uzduras nepatīkamam pārsteigumam, kas kliegtin pieprasa lielu daļu uzmanības.

Gan autors, gan ierunātāja Ray Porter talants lieliski piešķir katrai Boba kopijai savu personību, rezultātā katrs no sižetiem nesajūk kopā, kad uzmanība pārlec no viena skatpunkta uz otru. 1)Par cik kodolkara sekas uz Zemes tuvākajā laikā padarīs dzīvi vismaz atlikušajiem aptuveni 15 miljjoniem cilvēku neiespējamu, tad cik nu tas ātri un kvantitatīvi ir iespējams tiek veidotas jaunas kolonijas uz piemērotām eksoplanētām. Varētu cerēt, ka tik kritiskā cilvēces izdzīvošanas brīdī būtu mazāka degsme pēc varas kāres un/vai liekiem strīdiem ar atšķirīgāk domājošiem cilvēkiem, bet notiek gluži pretējais. Galvu no tumšiem stūriem izbāž pat teroristiki noskaņotas grupas, lai atbrīvotu Visumu no tādas sērgas kā cilvēks.

2)Tikmēr liels procents no grāmatas tiek pavadīts kopā pie pirmās inteliģentās un sevi apzināties spējiīgās rases, kuru Bobiem izdevās atklāt. Šajā ziņā tiek sperts vēl solis uz priekšu attiecībā uz dažādajām Bobu personībām, jo kamēr vieni turpina atsvešināties un uztvert cilvēkus u.c. būtnes kā mazāk svarīgas par sevi un saviem ‘’radiem’’, tikmēr citi pieķeras tik ļoti, ka pat kļūst greizsirdīgi. Turklāt vēl dzimst ideja par jaunu cilvēku piesaisti replikantu rindām, lai Bobiem vairs nebūtu jāizklaidējas tik vienam ar otru. Protams, Bobs nebija vienīgais pasaules lielvaru radītais replikants, bet noteikti pats veiksmīgākais. Grāmatas ietvaros drusku vairāk tiek iepazīstināts draudzīgais austrāliešu replikants, kā arī šad un tad pieminēts fonā nostumtais konflikts ar brazīliešu radīto.

3) Trešais lielākais sižets šķiet vairāk ir sagatave nākošajai grāmatai, un tas ir konflikts ar The Others jeb inteliģentu insektu rasi, kuras vienīgais mērķis ir vairoties, kā vārdā pilnīgi visi citi tiek uztverti kā ēdiens un resurss, lai varētu šo procesu uzturēt. Apžēlotas pat netiek planētas ar jebkāda veida dzīvību uz tās; Visumā vietas ir tikai un vienīgi viņiem! Drusku atsauca atmiņā lielo nezināmo ļaunumu no Expeditionary Force sērijas, kurā arī kāda citplanētiešu rase ir plosījusies pa Visumu iznīcinot planētas. Vien šoreiz ilgi nav jāgaida līdz noskaidrojas vainīgas rases identitāte un šī iznīcināšana notiek stāsta ‘’tagadnē’’ nevis miljoniem gadu tālā pagātnē.

Bobiverse sērijas otrā grāmata For We Are Many pavisam noteikti nenolaiž kvalitātes latiņu zemāk par sērijas aizsācēju, tomēr svarīgi, kā jau vienmēr, ir būtu gatavam negaidīt no grāmatas, ko tādu, kas tā nav. Uz sīkām detaļām un izteiktu uzsvaru uz pasaules uzbūvi nevajadzētu iespringt, kā arī laika ritējums pašā stāstā ir straujš, kas Bobiem ir relatīvs jēdziens, jo kaut arī viņi spēj izanalizēt katru sekundes desmitdaļu vai arī paātrināt savu laika uzteri, tad dienas beigās un galu galā katrs no viņiem ir tik pat kā nemirstīgs, un daži gadi šurp vai turp diži daudz neizsaka, atšķirībā no mazāk nozīmīgiem ‘’dzīvajiem’’ tēliem, kuri grāmatā ņem dalību.

 

2 domas par “Dennis E. Taylor – For We Are Many (Bobiverse #2) (Audio book)

Atbildēt

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.