Daniel Suarez – Influx (Audio book)

22668803

Links uz grāmatas Goodreads lapu

Izdevniecība: Penguin Audio

Manas pārdomas

Influx pirmajā mirklī un nosacītā veidā, ka ‘’tagadne’’, kurā dzīvojam, patiesībā ir ‘’pagātne’ir pavisam neliela līdzība ar Matriksu. Galvenais Džons Greidijs un gandrīz visi pārējie uz planētas Zeme, pašiem to neapzinoties, patiesībā dzīvo mākslīgi kontrolētā tehnoloģiskās attīstības pagātnē, un tikai priviliģēts personu loks tiek pie iespējas ar tām paspēlēties. Vienīgais iemesls, kādēļ šī atklāsme ir kā auksta duša un pēkšņi nolīst par Džona galvu, ir Džona un viņa komandas ‘’gravitācijas spoguļa’’ izgudrojums, kas noveid Greidiju speciāli ģeniāliem prātiem izveidotā cietumā. Būs lemts paiet vairākiem moku un spīdzināšanas pilniem gadiem, pirms izdosies dot prettriecienu Bureau of Technological Control aģentūrai, kas reiz izveidota ar mērķi nepieļaut pārāk straujus tehnoloģiskās attīstības lēcienus un konrolēt, lai tas notiktu pakāpeniski, lai pasargātu sabiedrisko kārtību un mieru no destabilizācijas un nemiriem, lai nosargātu planētu no planētu no nevēlamiem un neparedzētiem blakusefektiem.

Ja BTC vadītājs Graham Hendrick vēl padoto priekšā izliekas, ka nekas nav mainījies, tad nav grūti aiz falšās fasādes saskatīt patieso viņa pasaules vīziju. Kvantu superdatori akciju tirgos, lēta enerģija, ģenētiskie atklājumi un cita veida izgudrojumi no zinātniskās fantastikas un to militārais pielietojums ļauj BTC un Hendriksam gan finansiāli, gan militāri un arī visos citos veidos ne tikai atklāti ignorēt pārējo pasauli, bet arī sākt sapņot par pasaules dominanci. Hendriksu var pieskaitīt pie tiem ļaunajiem tēliem, kuri sākotnēji sākuši darboties labu mērķu vadīti, bet vara un vēlmē pēc vēl lielākas kontroles tos ir korumpējusi līdz neatgriezeniskam stāvoklim.

Kas gan varētu stāties Hendriksa ceļā, kad viņa pusē ir visi trumpji un ieroči no nākotnes. Par laimi pasaulei un visiem izņemot Hendriksu, viss vēl nav zaudēts un par labu nāk pirmkārt fakts, ka Hendrikss sāk zaudēt ietekmi BTC un dzelzs dūres vadības stratēģija neatmaksāsjas gan lokāli, gan globāli – ne vien tuvāk padotie sekmīgi ir spējīgi domāt ar savu galvu un to noslēpt no visu redzošajiem Mākslīgajiem Intelektiem, bet ir arī atšķēlušās divas grupas no galvenā BTC biroja. Otrkārt lielais aizskatuves darbs no ieslodzīto puses pirms vēl Džons Greidijs tur nokļūst.

Protams, Influx vairāk piedāvā tehnoloģisko izgudrojumu idejas, nevis parāk neiedziļinās to tehniskajos parametros, kā un kādēļ tā varētu tiešām būt.  Taipat skaitā Influx arī neizceļas ar neko līdz šim neredzētu, bet svarīgi, ka nepieviļ veidā, ka no pirmās nodaļas tiek nokļūts galapunktā.

Viena doma par “Daniel Suarez – Influx (Audio book)

Atbildēt

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.