2018.gadā izlasīto grāmatu top 12

Gandrīz vai neticās, ka šis, neskaitot pirmo pusgadu, ir jau ir ceturtais pilnais gads kopš esmu aizsācis rakstiski paust (pār-)domas un sajūtas par izlasīto/noklausīto. Tāpat kā iepriekšējos gados, pirms ķeros pie gada topa vispirms neliela statistikas deva.

Tātad gads veiksmīgi noslēgts ar 153 grāmatām un aptuveni 53 013 lpp, un vidēji 346,49lpp uz vienu grāmatu. Aptuveni, jo ne vienmēr izvēlētajam izdevumam, kuru esmu atķeksējis Goodreads lapā, ka lasu, sakrīt ar manā rīcībā esošo vai reizēm vispār norādītais lpp skaits, piem., ir 0 vai kaut kādas padsmit.

Pati īsākā ”grāmata” ir super-īss stāstiņš Vignette no The Dresden Files sērijas – vien nieka trīs lapaspuses, bet pati garākā, pie reizes ierindojoties topa pirmajā vietā, ir trešā (no paredzētajām desmit) The Stormlight Archive sērijas grāmata Oathbringer.

Kā vispopulārākās grāmatas gods, ko šogad sanācis izlasīt, ar vairāk nekā diviem miljoniem vērtējumu Goodreads lapām, tiek Pūķa Ķērājam.

Tikmēr ar nieka četriem vērtējumiem, ieskaitot mani, ir The Last Submarine Hunter. Īsa, bet interesanta audio novele, ar papildus dažādiem skaņu efektiem, ne tikai vienkārši ierunātā. Neaizņem daudz laika un ir vērts noklausīties, ja ir tāda iespēja. Pēdējais zemūdens mednieks arī ir lielisks piemērs lapaspušu ziņā, jo tai nav klāt norādīts aptuvenais lpp skaits, ne arī kāda cita izdevuma versija.

Bet nu tad galu galā varam ķerties pie gada top12. Ja nu kāds vēl nav pamanījis, tad katra mēneša beigās izraugos to, kura patikusi visvairāk, kas attiecīgi krietni atvieglo topa sastādīšanas procesu. Lielākas galvassāpes gan rodas, lai izšķirtos par secību, un šajā gadā, šķiet izteiktāk kā iepriekšējos, secība lielā mērā, izņemot līderi, varētu atšķirties, ja tiktu sastādīts citā mirklī.

Topa listē ir iekļuvušas gan audio grāmatas un grafiskās noveles, gan grāmatas no non-fiction žanra. Varbūt neliels pārsteigums, ka četras jeb vienu certuto daļu sastāda Sandersona grāmatas, turklāt visas trīs no jau pieminētās The Stormlight Archive sērijas. Tas domājams tikai apliecina šī autora talantu, un noteikti turpināšu ceļu viņa daiļradē.

Aiz Sandersona kā nākamais biežāk pārstāvētais autors ir Stīvens Kings ar divām grāmatām (pārējiem pa vienai), un tāpat kā Sandersona un arī citu iesāktu sēriju gadījumā, ceru uz kaut cik pieņemamu progresu. Protams tiks iesāktas vairāk jaunas sērijas, nekā pabeigtas vai tikts līdz pēdējai izdotai, bet tomēr.

Diži nekad neesmu aizrāvies ar mērķiem, kā vien tas pats vienkāršākais – kopējais grāmatu skaits, kuru palielinu par vienu uz 154. Bet vidējo lapaspušu skaitu gan gribētos lielāku. Tādēļ vismaz līdz kādam Oktobris vai Novembrim nepievērsīšu pārlieku uzmanību tam, vai esmu priekšā vai aiz grafika.

Zemāk tad attiecīgais 2018.gada top12 ar visiem linkiem uz plašāku rakstu, ja ir interese to izlasīt. Paldies visiem, kas viesojošies šogad manā blogā un veiksmīgu, grāmatām bagātu jauno gadu!

8058301

12) Jim Butcher – Ghost Story (The Dresden Files #13) (Februāris)

6096829

11) Jeff Lemire – Essex County (Novembris)

7723542

10) W. Bruce Cameron – A Dog’s Purpose (A Dog’s Purpose #1) (Aprīlis)

68429

9) Brandon Sanderson – The Well of Ascension (Mistborn #2) (Septembris)

22040598

8) Scot McCloud – The Sculptor (Decembris)

11573

7) Stephen King – The Dead Zone(Augusts)

30342581

6) Craig Alanson – SpecOps (Expeditionary Force #2) (Jūlijs)

10629

5) Stephen King – Christine (Oktobris)

17332218

4) Brandon Sanderson – Words of Radiance (The Stormlight Archive #2) (Maijs)

7235533

3) Brandon Sanderson – The Way of Kings (The Stormlight Archive #1) (Janvāris)

33864676

2) Anne Applebaum – Red Famine: Stalin’s War on Ukraine, 1921-1933 (Marts)

34002132

1) Brandon Sanderson – Oathbringer (The Stormlight Archive #3) (Jūnijs)

Atbildēt

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.