Vered Ehsani – Ghosts of Tsavo (Society for Paranormals #1) UN Frank Tayell – London (Surviving the Evacuation #1)

Linki uz grāmatu Goodreads lapām

Manas pārdomas

Šīs divas grāmatas lielā mērā noslēdz Oktobra, Helovīna mēnesī, speciāli izvēlēto grāmatu lasīšanu, un arī šausmu žanra lielmeistaru Stīvenu Kingu pēc Kristīnes šķiet nolikšu šogad atpūsties.

24795001

Ghosts of Tsavo galvenā varone Beatrice Knight – ne tikai Society for Paranormals and Curious Animals biedre, bet nosacīti arī atraitne, kas grāmatas darbības laikā dod viņai salīdzinoši lielāku rīcības brīvību, kā citām sabiedrības dāmām. Beatrises status kā atraitnei ir nosacīts, jo viņu ir piemeklējusi tā nelaime, ka pat pēc vīra neplānotās nāves, vīrs Gideons viņu tik un tā diendienā apgrūtina savā spoka veidolā.

Jau kopš bērnības Beatrisei ir piemitušas saskatīt to pasaules daļu, kura neietilpst vairākuma ‘’normāls’’ definīcijās. Turklāt viņa nav kautrējusies citus skaidri un gaiši par to apgaismot, bet par laimi iepriekš minētā biedrība Beatrises spējas laikus atklāj, tādejādi paglābjot meiteni no ieslodzījuma pie patiesi trakajiem.

Stāsta tagadnē Beatrise jau ir ar pieredzi bagāta paranormālā izmeklētāja, kuras jaunākā lieta aizved viņu uz Austrumāfriku, kur Tsavo apmetni apsēdušas divas spoku lauvas, kuram pietiek nekaunības atgriezties šaisaulē un turpināt galināt cilvēkus. Vismaz tāda panikas un baiļu pilna informācija nonāk Beatrises rīcībā pirms došanās uz Āfrikas kontinentu. Bet, kā jau tas pienākas izdomātam stāstam, sagadīšanās rezultātā tieši uz to pašu lokāciju piespiedu kārtā un reizē darbā jautājumos pārceļas arī Beatrises audžu ģimene.

Tas viss kopā – spoku lauvas, spoku vīrs, attiecību virpuļi ar ģimenes locekļiem un citiem apmetnes iemītniekiem – piešķir grāmatai nenogurstošu ritmu, kas neļauj laiski lūkoties riņķī apkārt, kad jau īsā romāna beigas ir klāt.

18655852

*****

Tikmēr Frank Tayell izdomātā zombiju apokalipse dažādos veidos gan stāsta stila un tematikas, gan tēlu ziņā ir pavisam kas cits. Surviving the Evacuation sērijas pirmās grāmatas London pamatā koncentrējas uz viena tēla pieredzi, aizsākoties zombiju apokalipsei.

Tās izcelsmes vieta ir Ņujorka un varētu domāt, ka vismaz okeāns būtu šķērslis, kas ļautu iegrožot ātri uzliesmojošo epidēmiju, bet pārsteidzīgas pirmās atbildes reakcijas no varas iestādēm un neapdomīga transporta, kā lidmašīnu, izmantošana sagrauj nelielās cerības vēl visu savlaicīgi iegrožot.

Kā jau liecina grāmatas nosaukums, tad šī grāmata koncentrējas uz Londonu un Lielbritāniju. Vienīgais iemesls, kāpēc Bartolomjū jeb vienkārši Bils vēl ir dzīvs, ir viņa nesen lauztā kāja un atkopšanās savā daudzdzīvokļu ēkā. Tikai pateicoties paša atjautībai, izdzīvošanai pietiekošajām prasmēm un nenoliedzamai veiksmei Bils izmanās sagaidīt nākošo rītausmu. Atslābt nevar ne mirkli, un modrība jāuztur visaugstākajā līmenī.

London ne tikai pārsvarā ir tikai no Bila skatpunkta, bet arī citu tēlu kā tādu ir visai maz. Tas ļauj koncentrēties un izkopt to vienu pašu. Ja citādi var Bila tēlu uzslavēt gan par attapību, gan pieaugošo lepnumu jo ilgāk izdodas palikt dzīvam bez citu palīdzības. Tieši tas sāk radīt uztraukumu par nenovēršamo brīdi nākotnē (vai vismaz cerību), kad zombiji tiks iegrožoti un sadarbība ar citu cilvēkiem būs nepieciešama, lai no gruvešiem radītu ko jaunu. Negribas apdedzināties, kur nu vēl saskarties ar vardarbīgi noskaņotiem grupējumiem. Visu laiku paturot prātā arī nelielo vainas apziņu par pielikto roku evakuācijas plāna izstrādē.

Ja citas sērijas pirmā grāmata Zombie Fallout lika vilties cik uziet, tad šo noteikti apsvēršu nākoša gada oktobrim, vai varbūt pat vēl agrāk.

Viena doma par “Vered Ehsani – Ghosts of Tsavo (Society for Paranormals #1) UN Frank Tayell – London (Surviving the Evacuation #1)

Atbildēt

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.