Eduards Mērike – Mocarta ceļojums uz Prāgu

27775937

Links uz grāmatas Goodreads lapu

Izdevniecība: Otto Krolla apgāds

Kā tiku pie šīs grāmatas?

Ieguvu no cita lasītāja

Vērtējums: 2.75/5

Manas pārdomas

Ir 1787.gada rudens un Mocarts ar Konstanci (teorētiski) ir ceļā uz Prāgu, lai varētu palīdzēt Don Huana izrādes sagatavošanā, bet par diži ātri pārvietošanās līdzekļi vēl nav, tad ceļš tik ātri netiek pieveikts, un vairākkārt ir jādomā, kur palikt pa nakti.

Grāmatai maldīgs nosaukums piedēvēts, jo no ceļojuma uz Prāgu, vien pāris teikumi, kas vēsta par šo faktu. Drīzāk tā ir Mocarta (un sievas Konstances) viesošanās pie grāfa, kurš tiem ar labu prātu būtu ļāvis nakšņot citur, ja ne viņa sieva nebūtu atpazinusi dižo mākslinieku un likusi pārdomāt. Pārsteidza grāfa nākošā rīta dāsnums.

Formāts mazs un arī lpp skaits vien nedaudz virs simta, diemžēl būtisku daļu sastāda viena vai otra tēla garš kāda it kā interesanta notikuma atstāsts pārējiem, kas dod sajūtu, ka būtībā nekas nenotiek. Protams, Mocarts tiek sēdināts pie instrumenta, kurš citādi reti, kad tiek izmantots. Acīs iekrita frāze, kas šķiet iespējama pateicoties vien zinot vēsturiskos notikumus, bet ne attiecīgajā mirklī.

Jau vairākas pēc kārtas ir trāpījušās tādas grāmatas, kur valoda ir atšķirīga no mūsdienu, interesanti pavērot dažādās formas un veidus. Varbūt tā tik pašam šķita, un vainu tur nav, bet dialogi gan šķita trakoti izsmalcināti un uzspēlēti.

Advertisements

One thought on “Eduards Mērike – Mocarta ceļojums uz Prāgu

Komentēt

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s