Aleksandrs Vardins – Rīgas gaišreģis Eižens Finks

002071_f43fd03cb3639b4a86bb6bbb8baeddd4

Links uz grāmatas Goodreads lapu

Izdevniecība: Preses nams

Kā tiku pie šīs grāmatas?

Ieguvu no cita lasītāja

Vērtējums: 3.75/5

Manas pārdomas

Pirms šīs grāmatiņas izlasīšanas, par tādu Eiženu Finku pilnīgi neko nezināju un pat nebiju dzirdējis. Interesanti, ka grāmata, neskaitot priekšvārdu, veidota no rakstiem par fotogrāfu ar neikdienišķu talantu – Eiženu Finku. Gan labvēlīgi raksti, kur slavētas viņa spējas, gan tādi, kur Eižens nosaukts par krāpnieku un šarlatānu. Uz vāka redzams jau vecumdienās, bet grāmatā izkaisīti vēl daži foto attēli.

Cilvēks ar īpatnēju raksturu un raibu dzīvi, kurš nav spējis atkauties no klientūras no visdažādākajām aprindām, īpaši sievietēm, un ticis pārpūlēts līdz nemaņai, kaut arī nepretendējis, ka spēj saredzēt it visu. Zīlēšana izpaudusies gan pēc kārtīm ar neparastiem zīmējumiem un roku līnijām, gan pēc cilvēku novērošanas spējām. Dziļi reliģiozs, nauda nav bijusi tā svarīgākā, un, spējas turējis, augstākā vērtē.

Saistoši šķita arī beigās redzamie dokumenti un nopratināšanas no viņa aizturēšanas 1941.gadā par ‘’nepareiziem’’ un varai nepatīkamiem pareģojumiem, par ko attiecīgi tika sodīts.

Kaut arī ar zināmu interesi reizēm paskatos Ekstrasensu cīņas, tomēr saglabāju skepsi un šaubas par tādām lietām. Tā teikt, atliek tikai pabrīnīties par to, ko gan, piemēram, Nostradams ir paredzējis, pēc attiecīgā fakta, kad visi gudri. Nereti var (maldīgi) atrast un saskatīt tieši tās sakritības, kuras tiek aktīvi meklētas un palaist garām citas.

Ja vēl būtu bijis vai nu pēc ieliktā raksta, vai beigās vairāk par to, kas piepildījies un kas nē, kā arī lietoti pilni vārdi, nevis burtu saīsinājumu, varētu padomāt par pilnu vērtējumu. :D

Viena doma par “Aleksandrs Vardins – Rīgas gaišreģis Eižens Finks

Atbildēt

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.