Blogmas 2016 25.diena: 2016.gadā izlasīto grāmatu Top 12

Pirms pievēršamies šogad izlasīto un noklausīto grāmatu topam. Līdzīgi kā šī bloga pirmajā pilnā gada topā, neliels ieskats Goodreads piedāvātajā apskatā.

Vēl kādu grāmatu paspēšu izlasīt līdz gada beigām, bet stipri šaubos vai kāda spētu pārspēt Decembra grāmatu.

3145364845245

Īsākā 2016.gadā izlasītā grāmata ar 32lpp bija Māras Zālītes – Mamma un tētis kūrortā, bet garākā ar 1’223 lpp The Reality Dysfunction by Peter F. Hamilton

1599448532498909

Vispopulārākā starp citiem lapas lasītājiem Frankenstein by Mary Shelly, un grāmata tikai ar vienu vērtējumu bija Jura Zvirgzdiņa – Tobiass un neparastais ciemiņš, jo palūdzu speciāli pievienot to. Varbūt nepareizi daru, ka izvairos lasīt tās, kuras nav šajā vietnē.

Tātad:

15715928

12) Arno Jundze – Ķiparu Ļerpatu Čieps (Novembris)

Jautra grāmatiņa pilna ar aizraujošiem tēliem/ķipariem un viņu neikdienišķajiem dēku stāstiem plašajā Ķiparzemē! Būs interesanti gan lielam, gan mazākam lasītājam, un katrs atradīs, par ko pasmaidīt un pasmiet + raita valoda, dialogi.

Patika grāmatā ievietotā tēlu vārdu krustvārdu mīkla, ar kuru pārbaudīt mazā un lielā lasītāja atmiņu.

190999

11) Clifford D. Simak – Way Station (Maijs)

Enohs ir atbildīgs par kārtību stacijā un par to, lai viss noritētu raiti bez aizķeršanās. Viņš ir šīs stacijas vienīgais darbinieks, kam ir reizē savi plusi un loģiski arī trūkumi. Enohs pats vienkāršojot staciju salīdzina ar vilciena pieturu, bet vienīgais āķis ir tas, ka uz Zemes par šo iestādi neviens nezin un ikviens pasažieris/viesis īpaši ilgi neuzturas (vismaz viņu saprāts un identitāte ne). Tās uzdevums pamatā ir tik vien kā tranzītpunkts.

17206509

10) Christopher Brookmyer – Bedlam (Oktobris)

Ross Beikers, reizē geimeris un gudrs, čakls, pārstrādājies kompānijas Neurosphere zinātnieks, brīvprātīgi piekrīt veikt smadzeņu skenu un testēt/izmēģināt jaunās tehnoloģijas prototipu. Tas ir pēdējais, ko Ross atceras, kad pamostas spēles Starfirepasaulē, un tikai pateicoties savai spēļu pieredzei atpazīst to. Un lai vēl kāds saka, ka datorspēles ir lieka laika nosišana! :D

68527

9) Bernard Cornwell – The Last Kingdom (The Saxton Stories #1) (Decembris)

Galvenais varonis Uhtred, Bebanburgas reģiona pārvaldnieka~ dēls, grāmatai iesākoties, ir vien desmitgadīgs puika. Tēvs Uhtredu paņem līdzi vērot kauju ar dāņiem, un vienīgi veiksme (ne reizi vien arī turpmāk) paglābj viņu, atšķirībā no citiem, no nāves jau pirmajā kaujā. Tā vietā Uhtreda muļķa drosme iepatīkas Ragnaram, dāņu karavadonim, kurš pieņem puiku savā aizgādībā.

9286133

8) Greg Iles – Natchez Burning (Penn Cage #4) (Augusts)

Viens zvans no apgabala prokurora par māsiņas Violas nāvi (viņa pirms 37 bija māsiņa Pena tēva Toma ārsta praksē) sagriež Pena pasauli kājām gaisā, paziņojot ne tikai to, ka viņam (iespējams) ir pusbrālis Linkolns, bet arī to, ka viņš apsūdz Tomu mātes slepkavībā. Viola bija sasirgusi ar vēzi un tāpēc atgriezās Načezā, lai sagaidītu pēdējo stundiņu. Līdz pat pēdējam mirklim par spīti artrītam un sirds problēmām Viola bija Toma aprūpē, bet Linkolnam ir vienalga, pat ja starp viņu un Violu arī būtu bijusi savstarpēja vienošanās par atvieglotu aiziešanu.

18007564

7) Andy Weir – The Martian (Marts)

Marks Votnijs attopas ar mietu ķermenī un viens pats uz plašās sarkanās planēteles. Apstākļi neļauj sēdēt un šausmināties par radušos situāciju, bet gan spiež botāniķi un inženieri gudrot, kā pēc iespējas ilgāk un vēlams līdz misijas Ares 4 laikam palikt dzīvam.

128750

6) Svens Kuzmins – Pilsētas šamaņi (Jūnijs)

Grāmatas vāks ar dāmas noturīgo skatienu un sarkano krāsu ir visai spēcīgs, kas ir kā bonuss grāmatas saturam. Patika arī īpatnējie zīmējumi pirms katra stāsta, un šķiet pēc trešā stāsta (kopā 11) Ihtiologs nenoturējos un apskatījos, kurš ir mākslinieks šai grāmatai; kā izrādās autors pats. Vienīgais, kas (konspiratoriski) satrauc :D, ir visu redzošā acs.

18742983

5) Roberto Bolanjo – 2666 (Septembris)

Ar 1120 lapaspušu garo ‘’2666’’ nebūt negāja ātri, daļu vainu var novelt uz lielu sporta notikumu pasaulē un to, ka vairs nelasu tikai vienu grāmatu pirms ķeros klāt nākošajai, bet, atņemot to, grūti iedomāties citu grāmatu, kura būtu prasījusi tik ilgu laiku. Iespējams, tas tieši nāk par labu un nav vajadzības šo darbu sasteigt.

1141648

4) Stephen King, Peter Straub – The Talisman (The Talisman #1) (Aprīlis)

12 gadīgais Džeks dodas lielā ceļojumā pēc talismana no ASV austrumkrasta (Ņūhempšīras) uz rietumkrastu (Kaliforniju), no vienas neviesmīlīgas viesnīciņas uz citu savā ziņā līdzīgu, bet tajā pašā laikā stipri vien samaitātāku.

 

Un pirmajā trijniekā iekļuvušas divas grāmatas no gada sākumā.

18373

3)Daniel Keyes – Flowers for Algernon (Janvāris)

Čārlijs Gordons pat būdams pieaudzis cilvēks, nespēj atcerēties un veikt vienkāršākās lietas, un uzvedas gluži kā mazs bērns. Ir skaidrs, ka Čārlijam ir kāda garīgā saslimšana, bet tā vietā, lai viņš saņemtu adekvātu palīdzību, lielākā daļa viņu izsmej, labākajā gadījumā sauc par idiotu, un pie viena paši jūtas labāki un gudrāki uz Čārlija fona. Tikmēr pats Čārlijs vien vēlas atzinību, mīlestību un draudzību no ģimenes un apkārtējiem, būt tāds kā citi.

23129410

2) Joseph Fink, Jeffrey Cranor – Welcome to Night Vale (Februāris)

Džekija vada lombardu, kur par katru preci viņa piedāvā $11 vai arī kaut ko neparastāku. Džekija ir tāda sajūta, ka viņa lombardu būtu vadījusi jau vairākas desmitgades, ja ne gadsimtu vismaz, bet tajā pašā laikā viņai ir vien 19 gadu. Kamēr Džekijas draudzenes noveco, viņa uz jautājumu, vai nav ienācis prātā palikt 20 gadus vecai, tikai sabožas. Laiks Night Vale pilsētā tiešām rit savādāk. Lietas kļūst vēl dīvainākas, kad vīrs vārdā Evans, kuru gandrīz visi pēcāk nespēj atcerēties, iedod Džekijai lapiņu ar diviem vārdiem uz tās – King City. Lai ko Džekija darītu, metot prom, cik vien tālu prom vai kā, lapiņa momentā ir atpakaļ viņai plaukstā.

 

Un nomināli pirmajā vietā iekļuvusigada vidū šausmu žanra pārstāvē:

13640920

 

1) Jean Nicole Rivers – Black Water Tales: The Secret Keepers (Black Water Tales #1) (Jūlijs)

Nelielajā Black Waters pilsētiņā katram ir sirdij tuvs noslēpums, dažs labs tumšs un skapī slēpjams. Arī Regīnai tādu ir ne mazums, kad pēc 6 gadu prombūtnes, pēc skolas beigšanas, viņa atgriežas uz bērnības draudzenes Lolas bērēm.

Viena doma par “Blogmas 2016 25.diena: 2016.gadā izlasīto grāmatu Top 12

Atbildēt

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.