Bernard Cornwell – The Last Kingdom (The Saxon Stories #1)

68527

Links uz grāmatas Goodreads lapu

Izdevniecība: HarperCollins Publishers

Kā tiku pie šīs grāmatas?

Lejuplādēju no www.

Vērtējums: 5/5

Manas pārdomas

Galvenais varonis Uhtred, Bebanburgas reģiona pārvaldnieka~ dēls, grāmatai iesākoties, ir vien desmitgadīgs puika. Tēvs Uhtredu paņem līdzi vērot kauju ar dāņiem, un vienīgi veiksme (ne reizi vien arī turpmāk) paglābj viņu, atšķirībā no citiem, no nāves jau pirmajā kaujā. Tā vietā Uhtreda muļķa drosme iepatīkas Ragnaram, dāņu karavadonim, kurš pieņem puiku savā aizgādībā.

Tikai skats vien ar dāņu kuģi un briesmoņu galvām to galos spēj ieviest bailes. Tas ir kas vairāk par parastiem vikingu reidiem, šo dāņu mērķis ir stipri lielāks un grandiozāks. Viņu pārspēka priekšā celi liec viena karaliste pēc otras, un paliek tikai vēl Veseksa. Pēdējā karaliste!

Sakot, ka Uhtreds pie dāņiem bija gūsteknis, tiktu melots. Dāņi, paša Uhtreda vārdiem, nebaidās no dzīves, kura viņu pusē ir daudzkārt aizraujošāka. Viņi kaujā dodas ar smaidu, atšķirībā no vairuma anglosakšiem, kuri labāk izvēlētos pielūgt vienu vienīgu Dievu. Bet uztraukumiem par Uhtreda dzīvību nav pamata, jo ik pa brīdim lasītājs var noprast, ka viņš notikušo izklāsta no vecumdienām. Tas, protams, ļauj droši secināt, ka gaidāms pagrieziena punkts, kas neļaus dāņiem iekarot visu salu.

The Last Kingdom ir lielisks vēsturiskais romāns ar spridzīgām kaujas ainām! Notikumi grāmatā aptver desmit gadu ilgu laika periodu, sākot ar 876.gadu prologā, kuru laikā Uhtreds, karodams un iegūdams draugus abās pusēs un jautājot pats sev, kas viņš ir, dānis vai anglosaksis, no puikas izaug par vīru un karotāju.

Patīkama bija ziņa autora pēcvārdā par to, kas patiess un kas piedomāts un izmainīts, ka par Uhtreds vēl neatvadās un būs manāms nākamajās sērijas grāmatās. Kā arī interesantā ziņā pārsteidza, ka autora senči nāk no Uhtreda (izdomāts) pārstāvētas dzimtas.

Ja kādam teiksim nepatīk fantāzijas elementi ‘’Dziesmā par ledu un uguni’’, tad šeit ne kā tāda nav, turklāt balstīts uz reāliem vēstures notikumiem. Par anglosakšiem vispārīgi – šeit vai te te. Pēc sērijas motīviem ir arīdzan seriāls ar tādu pašu nosaukumu (astoņas epizodes), un Vikipēdija sola, ka 2017.gadā paredzēts 10 sēriju turpinājums.

The Saxon Stories noteikti būs viena no nākamā gada sēriju prioritātēm!

********Apzināto maitekļu zona********

Patika divu reliģiju, kristietības un skandināvu daudzdievības sadursme, kur dāņi neizpratnē, ko gan viens dievs var iespēt pret viņējiem ar Odinu un Toru priekšgalā. Interesanta šķita epizode, kur bultas pārbauda kristiešu Dieva spēku un kādas leģendas/brīnuma patiesumu.

Dāņu problēmās un neveiksmēs var vainot vienlīdz tik ātru plašas teritorijas ieņemšanu, ka netiek padomāts par iekaroto pilnīgu pakļaušanu, lai nebūtu pamats dumpjiem, kā arī nesaskaņas un intrigas pašu starpā.

4 domas par “Bernard Cornwell – The Last Kingdom (The Saxon Stories #1)

Atbildēt

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.