Ursula K. Le Guin – Planet of Exile (Hainish Cycle #4) (Audio book)

201882

Links uz grāmatas Goodreads lapu

Kā tiku pie šīs grāmatas?

Lejuplādēju no www.

Vērtējums: 3/5

Manas pārdomas

Ziema nāk! Skaitā stipri vien lielākā klejojošā nomadu cilts kārtējo gadu savā migrācijā uz dienvidiem draud izpostīt un izrevidēt nometnieku ‘’hilf’’ mājvietas, bet, par laimi, šoreiz pagātne, šķiet, sevi neatkārtos, ja vien hilf un kolonistu pēcteči, kuri ieradās pirms desmit gadiem, spēs rast kopīgu valodu un aizmirst savstarpējās nesaskaņas. Ieraudzīt kopīgo baļķi, nevis atšķirīgās skabargas. :D

Āķis vien tajā, ka planētas Werel viens gads atbilst 60 Zemes gadiem un attiecīgi ziema ilgst 15 gadu garumā. Kaut arī man patīk ziemas laiks un sniegs, bet tas tomēr būtu par traku. :D

Tā vien šķiet, ka par kolonistiem uz šīs planētas jau sen ir aizmirsts. Vieni spekulē par iemesliem, kas gan būtu varējis notikt, citi pat apšauba, vai tāda Planētu savienība maz ir pastāvējis. Viņu stāvokli nekādīgi nevar apskaust, un nav grūti iedomāties, kāpēc dzīve uz Werel varētu likties kā izsūtījums vai trimda. Visu šo 10/600gadu laikā neiejaukšanās politikas dēļ drīzāk ir notikusi tehnoloģiski attīstītāko viesu regress, nekā vietējās populācijas progress. Man tādai politikai gribētos oponēt, jo vai tad mēs paši negribētu iegūt jaunas zināšanas un spožas, noderīgas mantas no (draudzīgiem) atnācējiem.

Izskatās, ka telepātijas jeb Mindspeech spējas Visumā nemaz tik reta lieta nav, vien zemieši tādi apdalīti pagadījušies. Tas drusku tā ar mīnuszīmi sarūgtināja, ka izmantots tik bieži.

Cerams, ka priekš City of Illusions ir pietaupīts kas labs un interesants par planētas Werel vēlāku vēsturi. Lai arī tā nav diži garāka, ilūzijas spēks jādomā varētu būt lielāks. (:

Viena doma par “Ursula K. Le Guin – Planet of Exile (Hainish Cycle #4) (Audio book)

Atbildēt

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.