Ursula K. Le Guin – Rocannon’s World (Hainish Cycle #3) (Audio book)

92610

Links uz grāmatas Goodreads lapu

Izdevniecība: Blackstone Audio

Kā tiku pie šīs grāmatas?

Lejuplādēju no www.

Vērtējums: 2.5/5

Manas pārdomas

Pateicoties etnogrāfs Rakanona pūliņiemz planētai Fomalhaut II, uz kuras atrodas pētniecības nolūkos, lai pasargātu dabu un vietējo kultūras, ir piešķirts īpašs statuss. Bet, kad Rakanona kuģis tiek iznīcināts un visa tā apkalpe nomušīta, kļūst skaidrs, ka visi un noteikti ne League of All Worlds ienaidniece to neievēros.

Šāds dramatisks pavērsiens tad arī ir kā katalizators visam pārējam. Rakanons, palicis bez smalkā kuģa, spiests izmantot k2 un citas primitīvākas pārvietošanās metodes. Protams, lidojošu kaķi ir grūti kam pārspēt. :D

Par laimi, Rakanons nav pilnīgi bezpalīdzīgs un viens, bet ar visu to no vienas ķibeles sanāk nonākt nākamajā. Tik mazā apjomā, tik daudz visa kā šķita par saspiestu un par sasteigtu, rezultējoties viegli ieskicētos notikumos un tēlos bez kārtīga dziļuma.

Vai nu ierunātājs, vai grāmata pati kā tāda, vai vēl kas cits, bet trešajai Hainish cikla grāmatai pietrūka intrigas spēka uzkurināt ziņkāri ar ‘’nu kas tad būs tālāk’’. Neskaitot prologu un vēl drusciņ, kopumā diemžēl visai neizteiksmīga, īpaši, ja noklausīts uzreiz aiz The Dispossessed un The Word for World is Forest. Varbūt tieši pietrūka tās dziļās filozofēšanas.

Interesanta šķita paša Rakanona izteikums par Planētu savienību, ka tās vājība varētu slēpties faktā, ka to interesē tikai tehnoloģiski attīstītas rases.

Citi viedokļi – Marii

Viena doma par “Ursula K. Le Guin – Rocannon’s World (Hainish Cycle #3) (Audio book)

Atbildēt

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.