Arthur C. Clarke – The Sands of Mars (Audio book)

149063

Links uz grāmatas Goodreads lapu

Kā tiku pie šīs grāmatas?

Lejuplādēju no www.

Vērtējums: 3.25/5

Manas pārdomas

Priekš The Sands of Mars par labu nenāca fakts, ka tā bija ielikta kā otrā klausāmgrāmata pēc The City and the Stars. Iespējams, tas tāpēc, ka vienā darbība kaut arī ļoti tālā nākotnē norit uz Zemes, bet otrā tas ir Marss, un pat saprotot, ka kopš Marsa smilšu sarakstīšanas laika par sarkano planētu ir zināms daudz vairāk, vai pieņemot, ka tā vienkārši ir atšķirīga planēta no tās, ko mēs saucam par Marsu, aplamību skaits tomēr sakrājas.

Kā arī tēlu skaits šajā darbā ir vairāk, un ir jāpiepūlas, lai atšķirtu, kurš tēls attiecīgajā mirklī runā.

Bet ar visu to grāmata nav peļama. Galvenais varonis Martins Gibsons pats ir zinātniskās fantastikas autors un kopā ar astronautu komandu ceļo uz Marsu, lai pildītu žurnālista funkcijas.  Domājams, tas nebūs lieki teikts, ka man vairāk patika tieši ceļojums kosmosa kuģi, nekā piedzīvojumi, izpēte, eksperimenti un vēl viss kas uz Marsa. Bet atkal jāpasaka kritisks vārds, jo par spīti tam cik dārgi ir starpplanētu ceļojumi un katrs līdzpaņemtais kilograms, autors (viņš tāds šķiet nav vienīgais) tik un tā neliedz saviem tēliem smēķēšanas prieku.

Interesantākais, ka vairāku minūšu garumā tēli savā starpā izsakās par zinātnisko fantastiku un to, cik ātri tajā paustais var novecot un pat kļūt absurds, kad grāmatā aprakstītais tiek paveikts reāli dzīvē kā piemēru minot Žilu Vernu un Mēnesi, bet tāds darbs kā Time Machine by H.G. Wells vēl ir lasāms, jo darbība norit ļoti tālā nākotnē.

Vai nu tie būtu dzīvi akmeņi (kā šie – 0:30 vai šie), kaut kas līdzīgs iekš The Sands of Mars satopamajiem vai kāda cita dzīva (varbūt pat inteliģenta) radība, statistika un skaitļi liek domāt, ka Zeme plašajā Visumā nav vienīgā.

********Apzināto maitekļu zona********

Gibsona iemesli kļūšanai par sci-fi autoru meklējami jau universitātes laikā, bet no tā dzīves perioda pasaule ieguva stipri vien vairāk. Personīgi man Gibsona atzīšanās par saistību ar jaunāko astronautu komandas locekli Džimiju bija pārsteigums un šķiet palaidu to garām, vairāk ieklausoties citās detaļās.

2 domas par “Arthur C. Clarke – The Sands of Mars (Audio book)

Atbildēt

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.