Terry Pratchett – The Colour of Magic (Discworld #1, Rincewind #1)

11138378

Links uz grāmatas Goodreads lapu

Izdevniecība: HarperCollins Publishers

Kā tiku pie šīs grāmatas?

Lejuplādēju no www.

Vērtējums: 4.5/5

 

 

 

 

 

Manas pārdomas

Doma sākt Discworld sēriju bija prātā jau pagājušogad, bet mirkļos, kad bija jāizvēlas, ko lasīt (iespējams sērijas lieluma dēļ), mūžīgi atliku to vēlākam. Tagad varu tikai pārmest sev, ka neuzsāku agrāk, jo The Colour of Magic ir jautra, saistoša un ātra (gan notikumu gaita, gan lasīšanas process) lasāmviela visiem. Kā viens kvests beidzas, tā nākošais ir klāt, un vērīgāki lasītāji varbūt pat ievēros Prečeta parodiju par citu autoru darbiem un žanriem. Humors jūtams cauri visai grāmatai.

Grāmatas lielākais spēks ir tās varoņos.

Viena no zvaigznēm ir brīžiem gļēvais, bet, kad vajadzīgs, (neapzināti) drosmīgais, nereti pesimistiskais ‘’burvis’’ Rincewind. Viņa attapību un spēju uz vietas kaut ko izgudrot var tikai apskaust. Kaut arī var šķist, ka viņš vispirms domā par savu ādu, tad, ja esi viņa aizgādībā, nav par ko uztraukties (nu varbūt tik biški).

Viņam ne prātā nevarēja ienākt tas, kādās trakulībās viņu ievilks tūrists Twoflower no attālas impērijas. Atšķirībā no burvja tūrists ir nelabojams optimists, un, lai cik drūma neliktos situācija, atradīs par ko izrādīt apbrīnu. Viņš taču tikai vēlas apskatīt leģendās dzirdēto! Kopā šim duetam nekas nespēj stāties pretī!

Un Bagāža (Luggage) burtiski ir tūrista Twoflower ceļojumkoferis uz simts kājām, kurš pat ja tiks spiestā kārtā kaut kur atstāts vai ļaunos nodomos aizstiepts prom no īpašnieka, vienalga kādi šķēršļi tam būs jāpārvar, un ar dzelžainu gribasspēku beigu beigās nokļūs pie saimnieka.

Kā arī vairāki varoņi, īpaši jāpiemin maģiskais zobens Kring un barbars Hrun, kurš pateicoties savam spēka un par spīti vārdu skopumam spēja palīdzēt burvim un tūristam! Ui, gandrīz aizmirsu par Nāvi. :D

Skaitlis astoņi ir maģisks, bet, ja esat burvis (vienalga, cik ļoti), nebūtu ieteicams to izrunāt skaļi. Tomēr, ja tomēr tas ir nepieciešams, var, piemēram, to izteikt kā 4+4 vai jebkurā citā matemātiskā veidā.

Ja zināt tēlu latviskotos vārdus, lūdzu ierakstiet komentāros un/vai norādi plašajā tīmeklī. (:

********Apzināto maitekļu zona********

Jābrīnās, ka tik bīstamā pasaulē Twoflower palika dzīvs pēc tādas svaidīšanās ar zeltu.

Un protams visi pārējie ir savā attiecīgajā mirklī svarīgi, kā trollis, kuru nebūtu iztēlojies beigās parādāmies vēlreiz, turklāt vēl labs cliff-hanger, burvja gadījumā gandrīz vai burtiski. :D

Interesanta šķitu dievu ietekme uz Diskpasauli un viņu galda spēle.

Patika epizode ar multipliem visumiem un varoņu mirkļa parādīšanos mūsu realitātē.

2 domas par “Terry Pratchett – The Colour of Magic (Discworld #1, Rincewind #1)

Atbildēt

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.