Karin Slaughter – Cop Town

18657698

Links uz grāmatas Goodreads lapu

Izdevniecība: Century

Kā tiku pie šīs grāmatas?

Nopirku to Latvijas Grāmatu izstādē 2016!

Vērtējums: 4.25/5

 

 

Manas pārdomas

Pirmajā Keitas Mērfijas dienā policistes amatā Atlantas pilsētu nošokē jau piektā policista slepkavība pāris mēnešu laikā. Dienas beigās zilumus nevar saskaitīt, ir iegūta iesauka Sheep, un gandrīz neviens kolēģis nelolo lielas cerības viņu sastapt nākamnedēļ.

Keita nāk no labi situētas ģimenes, lielāko daļu dzīves dzīvojusi pasargāta no grūtībām un ikdienā redzējusi tikai sev līdzīgus cilvēkus. Tomēr viņai ir labi zināms ļaunums, uz ko cilvēks spējīgs, jo māte un vecmāmiņa (ebreji no Nīderlandes) no pieredzes zina, ko nozīmē Aušvica.

Pa virsu pašas uzliktajam uztraukumam attieksme no kolēģiem pret jauniņo nav no tām pretimnākošākajām. Gandrīz katrs vīrietis uzskata, un tieši un brutāli to pasaka, ka policijas darbs nav domāts sievietēm; jāpacieš ne tikai verbāli aizskaroši vārdi. Tikmēr no kolēģēm varētu sagaidīt, ko labāku, bet situācija tieši pretēja un izturēšanās reizēm pat skarbāka. Jebkurai no viņām papildus ikdienas darba briesmām katru dienu no jauna ir sevi jāpierāda, nedrīkst izrādīt ne piles vājuma un jācīnās ar kolēģiem un sistēmu.

Sākotnēji Keitu saliek kopā ar Džimiju, bet dažas stundas vēlāk nokļūst viņa māsas Megijas aprūpē. Tā nav draudzība no pirmajām minūtēm, dažs labs jauniņās muļķīgais jautājums jāatbild ar nopietnu seju un jāsniedz arī labs padoms.

Lai gan kopumā man grāmata patika, uz slepkavības fona apspriestas nopietnas tēmas un viedokļi, kuri diemžēl aktuāli vēl joprojām, to pašu nevar teikt par vairumu no tēliem, daļai no kuriem šķiet, ka pasaule apgriezusies kājām gaisā un nekas nav kā vecajos, labajos laikos, kad katrs zināja savu vietu. Nav grūti iztēloties viņus, piemēram, mūsdienas balsojot par Donaldu Trampu. Viņu acīs cilvēks ir tikai tāds, kam ādas krāsa ir balta un seksualitāte ‘’pareizā’’ (homoseksualitāte varētu būt pat ļaunāka par slepkavību). Policisti, kā Megijas onkulis Terijs, drīzāk darbojas kā banda, kurai gadījies tā, ka tā atrodas likuma pareizajā pusē; dzeršana darba laikā nav retums.

Par laimi, viņu vidū strādā tādi cilvēki kā Megija un Keita!

Diemžēl Cop Town lasāmā policijas darbības prakse nav nekas no gaisa grābts vai kas tāds, kas vairs nenotiek. Šie pāris raksti tikai apliecina esošo problēmu – kā šis, šis, vai šis.

Advertisements

2 thoughts on “Karin Slaughter – Cop Town

Komentēt

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.