Walter M. Miller Jr. – A Canticle for Leibowitz (St. Leibowitz #1) (Audio book)

164154

Links uz grāmatas Goodreads lapu

Izdevniecība: Books on Tape

Kā tiku pie šīs grāmatas?

Lejuplādēju no www. Izvēlējos no Top 100 Sci-Fi Books grāmatu listes.

Vērtējums: 3/5

 

 

 

 

 

Manas pārdomas

ASV dienvidrietumos atrodas abatija, kurā mitinās svētā Leibovitsa, un viņu pamata mērķis ir kopt un pasargāt zināšanas no to aizmiršanas un iznīcības, kā arī rast jeb pareizāk jaunatklāt reiz zudušās.

Zudušas tās tāmdēļ, ka kodolkarš 20.gs praktiski iznīcināja civilizēto pasauli, bet pēcāk sekojošais naids pret tehnoloģijām, grāmatām un zināšanām kā tādām noveda izdzīvojušos jaunos viduslaikos. Grāmatas pirmā daļa ‘’Fiat Homo’’ jeb Let there be man (kopumā trīs) noris 26.gadsimtā. Drusku neticami šķita, ka cauri gadsimtiem būtu izdzīvojuši termini ar neizmainītu nozīmi, un tai skaitā nav diez cik daudz jaunievedumu. Tomēr, kā interesantāko un labāko var minēt ‘’booklegging’’, domājot nevis grāmatu legingus, bet to slēpšanu, kopēšana un iegaumēšanu.

Laiks iet uz priekšu un jau drīz vien esam tikuši vēl aptuveni sešus gadsimtus uz priekšu 3174.gadā, tādā kā renesanses periodā, kad no jauna tiek atklāta elektrība, lampa u.c. Lai gan St. Leibowitz sekotāji un abatija atbalsta progresu, netrūkst iesīkstējušu večuku, kuri fanātiski to visu sūta uz elli un turpina pātarot savus reliģiskos murgus. Pretestība pret jauno, pret izmaiņām no ierastās kārtības un jaunām tehnoloģijām.

Un visbeidzot 3781.gads, kad cilvēce ir pilnībā atguvusi zaudēto un no jauna atklājusi kodolenerģiju un atkal ir uz kodolkara sliekšņa. Laiki mainās, un līdz ar tiem arī svētā Leibovitsa sekotāju uzdevumi. Vai mēģināt pielietot priekšgājēju uzkrātās zināšanas, lai novērstu kļūdas atkārtošanos, vai arī labāk ceļot uz citām apdzīvojamām planētām? un cerēt uz labāku nākotni tur.

Plus mīnus trīs atsevišķi stāsti ar vienojošu tematiku.

Šķiet pēc The Day of the Triffids by John Wyndham (vismaz sākums šķiet kaut cik labāks) būs jāatgriežas Temperansas Brenanas pasaulē un jāatpūšas no dažādajām, bet tai pat laikā līdzīgajām, postapokaliptiskajām pasaulēm.

Viena doma par “Walter M. Miller Jr. – A Canticle for Leibowitz (St. Leibowitz #1) (Audio book)

Atbildēt

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.