Jeff Faria – The Patriots of Mars (The God that Failed #1)

Book-launch-announcement-tweet

Links uz grāmatas Goodreads lapu

Izdevniecība: Jeff Faria Communications

Kā tiku pie šīs grāmatas?

E-grāmatas eksemplārs apmaiņā pret godīgu viedokli.

Vērtējums: 2.25/5

Manas pārdomas

Ir 2231.gads, cilvēki paļaujas uz mākslīgo intelektu dīvainā kārtā nosauktu par MOM, un sarkanā planēta, tā dēļ, ka pārapdzīvotās (grūti iedomāties 25 miljardus) Zemes resursi ir noplicināti, pārsvarā tiek izmantota kā lielas raktuves. Tomēr dažādu iemeslu dēļ gan piespiedu kārtā, gan brīvprātīgi Marsu par savu vairāk vai mazāk patstāvīgu mājvietu sauc tūkstošiem cilvēku.

Grāmata dod perspektīvu no vairākiem varoņiem uz Marsa un Zemes, viens no kuriem Džošs, vienkāršs raktuvju strādnieks, negaidīti (bet, kad jau situācija puslīdz saprasta, tad apzināti) atrod sevi ierautu Marsa neatkarības iegūšanas centienos. Atkarībā no tā, kurā pusē atrodies, Marsa Patrioti skaitās vai nu teroristi, vai brīvības cīnītāji. Apraksts bija veiksmīgi uzbūris iespaidu, ka patriotu darbība ir vērienīga, bet man par sarūgtinājumu viņi darbojās tik nemanāmi un neizteikti, ka bija vilšanās. Patriotu akciju nodēvē par ‘’Martian Tea Party’’, šis un pāris citi ar šo un iepriekšējiem gadsimtiem saistīti salīdzinājumi liek šaubīties vai lielākā daļa cilvēku divus gadu simteņus vēlāk ko tādu varētu atsaukt atmiņā.

Tas, kādēļ stāstā tik lielu nozīmi blakus Džošam (īstenībā arī viņš, par spīti savam noslēpumam) iegūst viņa vienaudži un darba kolēģi un nejauši sastaptais advokāts Lowrie; labāki arī nav tēli Jaunajāā Austrālijā (līdzība ar Austrāliju un izsūtītajiem noziedziniekiem).

Cik liela vara pār notiekošo Zemes iestādēm un naudas vīriem gan var būt uz planētas miljoniem kilometru attālumā? Un, ja tur dzīvojošajiem un vēlāk dzimušajiem sāk rasties vēlme uz pašnoteikšanos un neatkarību, nevis klausīties kaut kādās tur pavēlēs un svešos noteikumos.

Ne viss ir tik drūmi un slikti; ilgu laiku bija pat +/- triju zvaigžņu noskaņojums. Daudzas idejas ir pat ļoti labas, tomēr sadrumstalotais izpildījums pieviļ. Tā vien šķiet, ka mēģināts ietilpināt tik daudz, ka zūd galvenie fokusi, par daudz lieku uzmanības novērsēju. Lai ko teiktu par daudzajiem ‘’viņš/viņa teica’’, varu secināt, ka, lai gan nereti pārskrienu pāri ar skatu, tie tomēr man palīdz.

Nav no tām sērijām, kuru nepacietībā gribētos turpināt.

********Apzināto maitekļu zona********

Lai gan var atzīt, ka MOM patiesībā stāv aiz patriotiem, ir iespaidīgi.

Izrādās naudas vīriem Marsu pārveidot, piešķirt atmosfēru, floru, faunu u.c., nešķiet izdevīgi. Tomēr ilgtermiņā otras mājas, otra planēta, manuprāt, būtu krietni ienesīgākā par ar laiku izsmeltām raktuvēm. Protams pavisam ilgā ilgtermiņā būtu vēlams par mājvietu citā zvaigznes sistēmā.

Nemanīju pieminekli Markam Votnijam! Pilnīga necieņa pret pašu pirmo marsieti. :D

2 domas par “Jeff Faria – The Patriots of Mars (The God that Failed #1)

Atbildēt

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.