Hanss Kammerlanders – Kalnu apsēstais

8074228

Grāmatas apraksts no Goodreads/Synopsis from Goodreads:

Mit achtzehn Jahren bezwang er den Ortler, den Mont Blanc, das Matterhorn und die Eiger-Nordwand, mit Reinhold Messner stand er auf sieben Achttausendern – Hans Kammerlander ist einer der erfolgreichsten Extrembergsteiger der Welt. Als Erster ist er vom Nanga Parbat und vom Mount Everest mit Skiern abgefahren. Wer ist dieser Mann, der kein Risiko scheut, der am Berg fast Übermenschliches leistet? Packend erzählt Kammerlander von seinem Leben zwischen Fels und Eis und davon, warum er immer wieder seine eigenen Grenzen überwinden muss, um das Unmögliche möglich zu machen. Der Umgang mit dem Tod, der Unsinn des Himalaya-Tourismus, die Sucht nach dem Berg – Kammerlander lässt seine Leser miterleben, warum es ihn seit seiner frühesten Jugend immer wieder auf die höchsten Gipfel treibt.

Izdevniecība/Publisher: Izdevniecība AGB

Kā tiku pie šīs grāmatas?/How I got this book?

Muzeju nakts ietvaros bija iespēja paņemt no Saeimas.

Vērtējums/Rating: 4/5

Mana recenzija (pārdomas)/My (thoughts) review

Grāmata ‘’Kalnu apsēstais’’ vēsta par klinšu kāpēja un alpīnista Hansa Kammerlandera profesionālo karjeru, sākot no pirmās reizes virsotnē, līdz pat pasaules augstākajam punktam – Everstam.

Līdzīgi kā ar iepriekšējo lasīto dokumentālo grāmatu atbilstošu vērtējumu izdomāt ir pagrūti, un šķiet 4 no 5 ir tāds labs vidusceļš~. Grāmata noteikti patiks augstuma un kalnu mīļiem, bet bez šaubām der lasīt arī piezemētākiem un slinkākiem (kā man). Interesanti uzzināt profesionāļa piedzīvoto, izjūtas un motivāciju. Personīgi (vismaz pašlaik) pilnībā pietiek ar šeit izlasīto, lai augstāk par Latvijas pauguriem nekāptu. :D

Hanss var lepoties ne tikai ar Everesta pieveikšanu (trešajā piegājienā), bet arī ar citu astoņtūkstošnieku uzveikšanu, kā arī tādu kalni kā Mosštoks, Langkofels, Čerro Torre, Kančendžanga, Materhorns un daudzi citi, kuru nosaukumus lasīju pirmo reizi. Bet patīkami, ka autors neslēpj un nevairās stāstīt arī par neveiksmēm un pat traģiskiem notikumiem, kas būtu tikai aizdomīgi.

Tiek skarta arī tēma par masu alpīnismu un cilvēka nevērību, t.i., apkārtnes un dabas piesārņošanu, nedomājot par citiem, kas kāps pēc viņa.

Vienīgā nepatika, ko par grāmatu, bet ne par stāsta saturu, varu teikt, bija gramatiskās kļūdas. Savu reizi, ja gadās, var saprast un piedot, bet šoreiz drusku par daudz, un jāšaubās, ka šis bija tāds izņēmuma eksemplārs.

***************************************

This book tells about the carrier of a professional mountain climber Hans Kammerlander from the first time he reached the summit of a mountain, even until the world’s highest point – Everest.

Similarly like the previous non-fiction book I read it’s difficult to conclude the right rating, and it seems that 4 out of 5 is a good middle of the road. The book will definitely be liked by other altitude and mountain lovers, but also for more grounded and lazier people (like me). It’s interesting to read about the experience and feelings of a professional and about the motivation to do that. Personally for me (at least now) it’s enough with what I read to not go higher than Latvia’s hills (‘’mountains’’).

Hans can be proud not only about conquering Everest (in the third attempt) but also Cho Oyu, Gasherbrum I and II, Dhaulagiri, Annapurna, Makalu, Lhotse and many more which names I read for the first time. It was nice that the author tells also failures and even tragic events, which would be only kinda suspicious if he would.

The topic about mass climbing and littering without thinking about other that will come after you also is discussed a bit.

The only thing that I could complain would be grammatical mistakes at least in my copy. It’s understandable if some are passed over but this time it was more than that.

Advertisements

One thought on “Hanss Kammerlanders – Kalnu apsēstais

Komentēt

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s