Sergejs Goļicins – 40 meklētāji

23267158

Grāmatas apraksts no Goodreads/Synopsis from Goodreads:

Zolotoboras pionieru piedzīvojumi.

Izdevniecība/Publisher: Latvijas valsts izdevniecība

Kā tiku pie šīs grāmatas?/How I got this book?

Tāpat kā Šāviens, pēc ilga laika tika nocelts no dīkstāves plauktā.

Vērtējums/Rating: 3.75/5

 

 

Mana recenzija (pārdomas)/My (thoughts) review

Soņas tēvam un reizē bērnu ārstam (iztiek bez vārda) tiek uzticēti trīs ļoti svarīgi un nopietni uzdevumi. No mammas puses tā ir ogu un sēņu salasīšana pietiekamā daudzumā, lai sanāktu kārtīgs burciņu skaits. Dēls Miša palūdzis salasīt pilnu mugursomu ar dažādiem akmeņiem un minerāliem, jo ir liels ģeoloģijas entuziasts, bet pats to šobrīd nespēj, jo cītīgi mācās eksāmeniem. Un kā beidzamais uzdevums, iespējams noslēpumainākais kāds vispār var būt, tiek no dots no kaimiņa puses. Atrast kādu reiz atrastu portretu, kas reiz tika atrasts, bet dažādu sakritību rezultātā vēlreiz pazuda, un kuram vajadzētu būt kaut kur Ļubecā.

Gan Soņa, gan tēvs saprot, ka pirmo divu uzdevumu izpildei pārāk lielas grūtības nevajadzētu sagādāt, bet pēdējais būs tas piņķerīgākais. Par laimi, abiem uzrodas vesels bars Soņas vecuma palīgu audzinātāju/skolotāju Magdalinas Haritonovnas un Ļusjas uzraudzībā. Magdalina un Ļusja savos raksturos ir pretstati. Ja Magdalina centīsies darīt lietas pēc norādēm un par visu uztrauksies, tad Ļusja ir vairāk atbrīvota un mazāka burta kalpone.

Bez mazajiem meklētājiem (tie, kas nemeklē ir mīkstmieši) sava loma dota meklētājiem veterāniem, kas sevi sanumurējuši un sauc viens otru attiecīgi, piemēram, Pirmais numurs. Tādējādi bērniem rodas ideja sevi sanumurēt tālāk un attiecīgi arī grāmatas nosaukums.

Ja atņem padomju laika piedevas, par kurām vairāk uzzināju no šī viedokļa, nekā pašam lasot, un tik un tā sanāk labs lasāmgabals. Netrūkst amizantu piedzīvojumu, var pasmiet, un konkrēti manā gadījumā uzzināt šo to, kā bijis tad.

***************************************

Sonja’s father and at the same a doctor (a name is not mentioned) is trusted with three very important tasks. From mother it is to gather enough berries and mushrooms so later they could fill a good amount of jars. His son Misha being a huge enthusiast of geology asked to gather a backpack full of all sorts of rocks and minerals. And as the last challenge and possibly the most mysterious one that there could be coming from his neighbor is find an old young ladies portrait that was once found but under some coincidences is missing again somewhere around the city of Ļubeca.

Both Sonja and her father understand that completion of the third task will much more harder than berries, mushrooms, rocks and minerals. Luckily for them one day they kinda bump into bunch of little helpers around Sonja’s age under the supervision of teachers Magdalina Haritonovna and Ļusja. Their personalities are complete opposites; if one will try to strictly follow the rules and will worry about almost anything, then the second will be more relaxed and not such a big servant to the letter.

Besides the little searchers/seekers (those that don’t search are ~mollusks) an important part has to be credited to the veteran searchers that call each other by a number. Inspired by this kids also give each other and their supervisors following numbers after those already in use -> so there’s the motive behind the book’s title.

If you take away all the garnish of soviet time, about which I more learned from this opinion than when reading myself, it still is a good book to read. There are plenty of amusing and funny moments and adventures, and also few episodes from which to learn how it was back then.

Viena doma par “Sergejs Goļicins – 40 meklētāji

Atbildēt

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.