Anatolijs Ribakovs – Šāviens

23156195

Grāmatas apraksts no Goodreads/Synopsis from Goodreads:

Ar šo darbu noslēdzas triloģija, ko aizsāka grāmatas «Kortiks» un «Bronzas putns». Romāna varoņi beidz skolu un, iziedami dzīvē, saduras ar kapitālisma paliekam — ielaušanas kāri valsts krāpšanu. Cīņa pret šīm antisabiedriskajām parādībām pilna ar ne­gaidītiem piedzīvojumiem, kritiskām situācijām.

Izdevniecība/Publisher: Liesma

Kā tiku pie šīs grāmatas?/How I got this book?

Krāja mājās uz plaukta putekļus.

Vērtējums/Rating: 2.25/5

Mana recenzija (pārdomas)/My (thoughts) review

Domājams, grāmata Šāviens no trim opcijām (piedzīvojumi, fantastika un ceļojumi) būtu pieskaitāma piedzīvojumu kategorijai, bet, ja autoram gribējies atķeksēt arīdzan detektīvu ailīti, tad izpildījums ir diezgan švaks.

Ir daudz pie kā var piekasīties. Pirmkārt jau par personāžu vārdiem, katram ir vismaz daži, sākot ar iesaukām, tēva vārdiem, un protams vārds, uzvārds. Traucēja, ka to pielietojums bija mulsinošs un apjukumu radošs. Vienā brīdī izmanto vienu, tad otru; cik sapratu, tad šī ir triloģijas trešā grāmata, un tā kā neesmu lasījis pirmās divas, tad, iespējams, tas bija par traucēkli, bet tik un tā liels mīnuss.

Detektīvisma ziņā kaut kas sāk noritēt vien, kad grāmata jau ir pāri pusei. Tajā brīdī paspēju nopriecāties, ka nu beidzot paliek interesanti!, bet še tev. Nevar teikt, ka izmeklēšana (vairāk pašrocīga no ne-milicijas tēlu puses) būtu bijusi garlaicīga vai viegli uzminama, bet beigās tam visam pietrūka kulminācijas un loģiskuma. Vai ir liela jēga uzzināt vainīgos slepkavniekus, grūti pateikt, un pie skaidrības kāds ir viņu atalgojums par pastrādāto netiku.

Un kā pēdējo var piebilst, ka jau no sākuma padomijas garša/sajūta spiedās laukā no teksta. Grāmata vismaz ir tik īsa, ka var izlasīt un nenožēlot to.

***************************************

Supposedly this book from three available options (adventures, fantasy and travelling) would added to adventure category but if the author also wanted check the box of detective story then the execution was quite poor.

There’s a lot to criticize this book about. Firstly, how the character names were used. There are few for each, starting with nicknames, father’s names and of course name and surname. All that managed to do was to confuse. At some point a character is called in name and later in another; as I understand this is the third book of the trilogy, and as I have not read the first two maybe that would have helped, but anyways that’s a big minus.

Considering the detective side of the book Šāviens something started to happen only after half of the book. In that moment I was glad that finally something interesting will happen, but unfortunately not so much. :/ I can’t say that the investigation (more on their own by other characters and not police) was boring or that it was easy to guess what will happen but the ending was without its culmination and logic. Is it worth to find out who the murderers are? hard to say, and what happens to them at the end was also unclear.

And lastly I can add that already from the beginning the taste and feeling of soviet was sensible through the text. At least the book is short enough that there can be no regrets if you read it.

Viena doma par “Anatolijs Ribakovs – Šāviens

Atbildēt

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.