Tess Gerritsen – The Surgeon (Rizzoli & Isles, #1)

32263

Grāmatas apraksts no Goodreads/Synopsis from Goodreads:

In Boston, there’s a killer on the loose. A killer who targets lone women, who breaks into their apartments and performs terrifying ritualistic acts of torture on them before finishing them off. His surgical skills lead police to suspect he is a physician – a physician who, instead of saving lives, takes them.

But as homicide detective Thomas Moore and his partner Jane Rizzoli begin their investigation, they make a startling discovery. Closely linked to these killings is Catherine Cordell, a beautiful medic with a mysterious past. Two years ago she was subjected to a horrifying rape and attempted murder but she shot her attacker dead. Now she is being targeted by the new killer who seems to know all about her past, her work, and where she lives.

The man she believes she killed seems to be stalking her once again, and this time he knows exactly where to find her…

                                                                                                                                                

Ir karsta, sutīga vasaras diena. Slepkavību izmeklēšanas detektīvs Tomass Mors tiek atsaukts no atvaļinājuma – pilsētā uzradies sērijveida slepkava. Tas ir kā plēsīgs zvērs, kas uzbrūk vientuļām sievietēm, naktī ielaužas viņu dzīvokļos un pirms upuru nogalināšanas veic dīvainus rituālus. Slepkavas ķirurga prasmes mudina domāt, ka viņš ir mediķis.
Jau pašā izmeklēšanas sākumā Mors un viņa partnere Ridzoli piedzīvo pārsteidzošu atklājumu: Katrīna Kordela, skaista ķirurģe ar noslēpumainu pagātni, ir cieši saistīta ar notikušajām slepkavībām. Pirms diviem gadiem viņa citā pilsētā bija kļuvusi par šausminošas izvarošanas un slepkavības mēģinājuma upuri. Un nu Kerolai uzglūn jaunais slepkava…

Aizslēdziet visas durvis, atvienojiet telefonu un aizvelciet aizkarus…

Izdevniecība/Publisher: Ballantine Books

Kā tiku pie šīs grāmatas?/How I got this book?

Lejuplādēju no torenta

Vērtējums/Rating: 3.25/5

Mana recenzija/My review

Tomass Mors un Ridzoli ir neparasts izmeklētāju pāris, kas spiests darboties kopā. Bostonas pilsētā atrasta nežēlīgi nogalināta sieviete, bet pats trakākais, ka viņai izņemta dzemde, visticamāk kā trofeja.

Tomass tiek piesaistīts izmeklēšanai, jo pirms gada viņš vadīja līdzīgu izmeklēšanu, diemžēl bez panākumiem. Tikmēr Ridzoli kā vienīgā sieviete izmeklētāja savā iecirknī katru dienu saskaras ar nievājošu attieksmi un izmisīgi vēlas pierādīt savas spējas starp vīriešu kolēģiem.

Lai gan noziegumi, ļaundaris un kriminālais kopumā nav slikts, kaut kas tomēr pietrūka; nebija tā sajuta, kas mudinātu pēc iespējas ātrāk izlasīt lapaspusi. Nevajadzīga šķita arī romantiskā līnija, kur vīrietis atkal izjūt vajadzību mierināt un būt atbalsts, un ne starp Tomasu un Ridzoli. Varbūt pie vainas, ka vēl labā atmiņā ir detektīves Vorenas sērija. Interesanti, ka notikumu reģions ir Bostona un tās apkārtne, laikam gan Vorenai, gan Bobijam citas darīšanas bijušas. : )

Tomass saviem kolēģiem no malas šķiet misters pareizais, tāds, kas nekad nepārkāptu noteikumus un vienmēr seko katram burtam. Tomēr patiesībā viņš joprojām katru dienu mēģina tikt galā ar sievas nāvi un pretrunīgajām jaunajām jūtām.

Pāris interesantu epizožu no ķirurģes Katrīnas Kordelas ikdienas slimnīcā. Viņas saistība ar jaunajiem upuriem ir fakts, ka pirms diviem gadiem izdzīvoja līdzīgu uzbrukumu. Tas viss uzplēš kaut cik sadziedētas psiholoģiskās rētas. Gan viņa, un īpaši Tomass un Ridzoli prāto, kā gan šis slepkava zina sīkas detaļas no tām lietām, un, kāpēc viņš tā ieciklējies uz Kordelu. Tomēr skaidrs ir viens, tas nevar būt tas pats.

Patika aspekts par ļaundara upuru izvēles taktiku, lai gan drusku nožēlojami, ka izvēlas tādu, kas jau piedzīvojusi ļoti traumatisku un šausminošu notikumu; šajā ziņā nozīmīga ir viņa darbavietai. Kas nu viņam ļauj vieglāk tikt galā ar iecerēto upuri.

Vairākus gadus pirms bloga ēras bijus lasījis Rizzoli & Isles sērijas otro grāmatu, kas beidzot pamudināja uzsākt lasīt arī pārējo sēriju.

                                                                                                                                                

Thomas Moore and Rizzoli is unusual duo and couldn’t be much different that is forced to work together. In Boston there’s found a brutally murdered woman but the craziest is that the womb is missing and probably taken as a trophy.

Because detective Thomas Moore a year ago worked with a similar case (unfortunately unsolved) he is involved to investigate this one. Meanwhile Rizzoli desperately wants to prove that she can be as good as any male cop as she is the only one in her unit.

Although crimes, the culprit and everything together wasn’t bad something overall was missing. Plus an unnecessary romance where the male once again feels a need to help a damsel in distress; and it’s not Thomas and Rizzoli. Maybe that Detective D.D. Warren is still in a good memory is to be blamed. Interesting that the setting is in Boston and its area. I guess both Warren and Bobby had other thing to do and solve. : )

Anyway, from aside Thomas seems to be almost a saint, someone who strictly follows rules. But that is just a mask as inwardly he still tries get over a grief of wife’s death and the new contradictory feelings.

There were few interesting moments in surgeon’s Catherine Cordell daily routine at hospital. Her connection with the new victims is that two years ago she survived a similar attack. These new events bring back painful memories. Not only she but Thomas and Rizzoli (especially) wants to understand how this guy knows the details and why he is obsessed with Cordell. One thing is clear, this can’t be the same guy.

I liked how the culprit chose his victims but it’s a bit pitiful as he chooses already physically and mentally traumatized women; in this case his job and workplace really helps. That allows him to feel more powerful over his victim and helps to overpower them more easily.

Many years before my blog I read the second book of Rizzoli & Isles series what motivated me to finally read other books of this series.

Viena doma par “Tess Gerritsen – The Surgeon (Rizzoli & Isles, #1)

Atbildēt

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.