Andris Kolbergs ”Krimināllieta trim dienām” (A. K. Kriminālromānu bibliotēka)

horizon5500a1851a97e

Grāmatas Apraksts/Synopsis:

Krimināllieta trim dienām atklāj tālas vasaras notikumus. Ir izplānots ideālais noziegums. Plāna autors uzskata, ka citi cilvēki ir tikai marionetes spēlītē, kuras likme ir daudzi tūkstoši. vai nav gluži mūsdienīgi? Pēc uzbrukuma inkasatoriem viens no viņiem ir miris, otrs slimnīcā, bet taksometrs, kas inkasatorus vedis, kopā ar šoferi un naudu izgaisis bez pēdām…Neticami, bet izrādās, ka visi šie kriminālie līkloči atrisināmi trijās dienās. Galvu reibinoši lēcieni laikā un telpā, zagļu pasaules tikumi un likumi, slepenas norunas un vēl slepenākas spēļu ellītes pašā Rīgas sirdī – vide, par kuru tolaik runāja maz, bet kura darbojās uz vella paraušanu. Mākslinieks: Jānis Esītis.

Izdevniecība/Publisher: SIA ‘’Dienas Grāmata’’

Kā tiku pie šīs grāmatas?/How I got this book?

Nopirku Rīgas grāmatu svētkos 2014

Vērtējums/Rating: 3.25/5

Mana recenzija/My review

Nemaz tik ideāli izplānots noziegums, inkasentu aplaupīšana, nemaz nav, bet lielu darba daļu ir sajūta, ka vainīgie tiks cauri sveikā ar prāvo guvumu.

Bieža lēkāšana starp pagātni, kur doti iemesli un pat mēģināts attaisnot iesaistītos, un tagadni izmeklēšanu. Diemžēl jau laupīšanas brīdi neiztiek bez upuriem, tātad arī nozieguma izpilde nav ideāla, kā arī vēlāk jācieš nevainīgiem un vispār diezgan asiņaini.

Nepatika biežā skatpunktu maiņa un arī citu, laupīšanā neiesaistītu, tēlu iepazīstināšana, bet arī tas savā ziņā palīdz izprast motivācijas.

Tomēr pulkvedis Konrāds (interesants kadrs) ar citiem izmeklēšanā iesaistītajiem to atrisina, lai gan trīs dienas jebkuros laikos skaitās ātri, tad bik skumīgi, ka ne bez liekiem upuriem. Kas zin, pie citu apstākļu sakritības, līdz laupīšanai nemaz nebūtu nonākuši.

Meklējot internetā attēlu un aprakstu, atradu, ka pēc grāmatas motīviem ir arī filma ‘’Trīs dienas pārdomām’’, kura gan nav redzēta.

                                                                                                                                                

The crime and plan to rob collectors isn’t that perfect but almost til the end there’s a feeling that the guilty ones or at least some of them would get away with the loot.

Constant change of time between past and present where it’s mostly investigation, that gives you understanding for those involved, why they did what they did. Even the robbery and plan’s execution isn’t perfect because they need to use firearm; also later there are innocent victims and all in all just bloody.

Unlikable was often POV change even to characters that weren’t involved in the crime or investigation. But it did help to understand motivations.

Nevertheless colonel Konrāds (interesting personality…) with help of others are successful in solving the case; however three days are quite fast but a bit sad that not enough because of some unnecessary casualties. Who knows, to different circumstances, there might not be enough reasons to go through with the plan.

Searching the www for book cover and synopsis found that there is film adaptation (‘’Trīs dienas pārdomām’’) which I haven’t seen.

Atbildēt

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.