Andris Kolbergs ”Sarkans automobilis melnā naktī” (A. K. Kriminālromānu bibliotēka book 18)

18343786

Grāmatas apraksts no Goodreads/Synopsis from Goodreads:

Pensionēts kriminālizmeklēšanas inspektors rāmi vada savas dienas Jūrmalas māja, vērojot šodienas pasauli un kavējoties atmiņās – lietās, kas viņam joprojām nedod miera. Tikām recidīvists Kims Penopoliss, kurš reģistros savulaik palicis kā nenotverts, nokļuvis policijas dienaskārtībā kā iespējamais aizdomās turamais arvien biežākās bērnu pazušanās. Policijas šefs bezcerīgās lietas šķetināšanā nolemj neoficiāli pieaicināt veco kolēģi, pat nenojaušot, pie kā izmeklēšana novedīs.

Izdevniecība/Publisher: SIA ‘’Dienas Grāmata’’

Kā tiku pie šīs grāmatas?/How I got this book?

Nopirku Rīgas grāmatu svētkos 2014

Vērtējums/Rating: 3.5/5

Mana recenzija/My review

Krišs Jēkabs(Jēkabs uzvārds) tiek pieaicināts bezvēsts pazudušo meklēšanā, galvenokārt nepilngadīgas un pat mazgadīgas meitenes. Par pieaicināšanu laikam jāpateicas agrākajai Kriša darba pieredzei, kā arī viņa statuss ļauj meklēšanu veikt ‘’paklusāk’’.

Ik palaikam pagātnes fragmenti, gan par oficiāli neveiksmīgo Kima Penopolisa aizturēšana, kas beidzās jauniņā nokļūšanā ratiņkrēslā, un kā Krišs ar to tiek galā, gan arī senāki notikumi.

Tiek izfunktierēti pat visneparastākie varbūtējie iemesli pazušanām, jo apstākļi tiešām neparasti. Šajā ziņā pilnībā nesapratu, kāpēc doti fragmenti par kādu ārzemnieku, bet tas, iespējams, lai būtu iespaids par nelikumību mērogu.

Krišam izmeklēšanā nav jādarbojas vienam, palīdz arī policijas šefa jaunā un pievilcīgā sekretāre Tīna; romantiskais aspekts izspēlēts tā viduvēji.

Tiek parādīts, ka sistēma un pastāvošie likumi reizēm pat drīzāk kalpo ļaundaru aizstāvībai, nekā upuriem. Kas līdzīgs notiek arī šajā ziņā, un Krišs nekautrējas spriest taisnu tiesu pats, bet padarītais Krišam nepaliek bez sekām, rezultējoties murgos.

Ja par šīs grāmatas pēdējo pazušanu vainīgajiem, tad viņi tiek atklāti drusku par ātru, ne lappušu ziņā, turklāt arī tikai sākumposms, un tā teikt paši mazākie lielajā ķēdē.

Lai gan šķiet, ka mūsdienās tam tā nevajadzētu būt, tad laikam gandrīz nevienam nav noslēpums, ka verdzība un cilvēku pirkšana, pārdošana un pārvadāšana tomer pastāv, turklāt iesaistītas lielas naudas summas. Tā nu grāmatas tēma pavisam nopietna un aktuāla.

                                                                                                                                                

Retired investigator Krišs(Chris~) is called to look into latest missing person cases, especially girls underage. Perhaps for the call he say thank to his previous experience before retiring, also his current status allows him to work more unnoticeably (laying low~).

From time to time there are flashbacks from past – officially failed attempt to detain Kims Penopoliss which resulted for his colleague to stay in wheelchair and how Krišs is dealing with that; also even earlier events.

Ideas about possible reasons for disappearances goes from simple to some crazy because circumstances are very strange. Didn’t understand the motivation for including fragments about some foreigner, if only the reader would have a sense of scale of the illegal activities.

Krišs isn’t working alone. The young and attractive Tīna (secretary of police chief) is helping; romantic side of story was a bit weak and mediocre.

Book shows how the system and its laws sometimes actually work better for criminals than victims. Something similar happens here which forces Krišs to take action into his own hands. But he has done isn’t without consequences resulting in nightmares.

If I have to say something about this books foes then they were revealed quite fast (not meaning the page number). Plus only the small players and not those who are actually responsible for the long chain.

Sadly but human trafficking and slavery exists even today.

Atbildēt

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.