Carl Sagan ”Contact”

61666

Grāmatas apraksts no Goodreads/Synopsis from Goodreads:

It is December 1999, the dawn of the millennium. A team of international scientists is poised for the most fantastic adventure in human history. After years of scanning the galaxy for signs of somebody or something else, this team believes they’ve found a message from an intelligent source–and they travel deep into space to meet it. Pulitzer Prize winner Carl Sagan injects Contact, his prophetic adventure story, with scientific details that make it utterly believable. It’s a Cold War era novel that parlays the nuclear paranoia of the time into exquisitely wrought tension among the various countries involved. Sagan meditates on science, religion and government–the elements that define society–and looks to their impact on and role in the future. His ability to pack an exciting read with such rich content is an unusual talent that makes Contact a modern sci-fi classic.

                                                                                                                                                

Ir 1999.gada decembris, rītausma pirms jaunas tūkstošgades. Komanda starptautisku zinātnieku ir cilvēcei visfantastiskākā atklājuma priekšā. Pēc gadiem ilgas galaktikas pētīšanas pēc zīmēm no kaut kā vai kāda, šī komanda tic, ka viņi ir atraduši ziņu no inteliģenta avota – un viņi ceļo kosmosā, lai to sastaptu. Pulicera balvas laureāts Karls Seigans injicē Contact ar viņa pravietisko piedzīvojumu stāstu ar zinātniskām detaļām, kas to padara pavisam ticamu. Tā ir aukstā kara ēras romāns, kas summējas ar kodol(-ieroču) paranoju laikā, kad spriedze starp iesaistītajām valstīm ir ļoti smalka(~). Seigans apcer zinātni, reliģiju, valdību/politiku –elementi, kas definē sabiedrību—un apskata to ietekmi un lomu nākotnē. Viņa spējas sapakot aizraujošo lasāmvielu ar tik bagātu saturu ir neparasts talants, kas padara Contact par modernu zinātniskās fantastikas klasiku.

Izdevniecība/Publisher: Chivers Audio books

Kā tiku pie šīs grāmatas?/How I got this book?

Lejuplādēju no torenta. Izvēlējos no Top 100 Sci-Fi Books grāmatu listes.

Vērtējums/Rating: 4.5/5

Mana recenzija/My review

Pēc šīs grāmatas noklausīšanās rodas būtisks jautājums, vai mēs(civilizācija kopumā) esam gatavi gadījumā, ja pienāktu vēsts no citplanētiešiem, kur nu vēl ierastos uz Zemes personīgi. Domājams (visticamāk), ka nē, bet līdz tā nav noticis, droši tā, protams, nevar apgalvot.

Tātad vēsts no citas inteliģentas dzīvības formas pienāk radiosignāla veidā no 25 gaismas gadus attālas zvaigznes Vega sistēmas. Par to, ka ziņa tiešām ir no citplanētiešiem, nevis kaut kāds gļuks, liecina tās sarežģītība un daudzsļāņainība. Kā pats pirmais slānis ir Hitlera uzruna 1936.gada olimpiskajās spēlēs, jo tas ir bijis pirmais stiprais signāls, kas spējis pārvarēt Zemes atmosfēru.

Katrs jauns atklājums izraisa globālas diskusijas par dažnedažādām tēmām. Vienubrīd jau nobijos, ka diskusijas aiziet pilnībā reliģiozā virzienā. Tiek rasta iedvesma lielvarām samazināt savus kodolieroču arsenālus.

Pēc instrukcijām tiek uzbūvētā ārkārtīgi dārga Mašīna, un visi domā, ka nu tik būs gaidītā iepazīšanās ar tām būtnēm, kas vēsti sūtījušas. Diemžēl ‘’ceļojums’’ un satikšanās ir tāda, ka iesaistītajiem nav nekādu fizisku pierādījumu, kā vien pašu teiktais + no apkārtējo no skatpunkta viņu aparātā nosēdēja vien 15 minūtes, un nekas īpašs nenotika.

Patīkami, ka arī šīm būtnēm viss nemaz nav skaidrs un ir pirms viņiem ir bijušas kādas citas, kas savas ziņas ietvērušas, piemēram, pī skaitlī.

                                                                                                                                                

After listening to this book I had a question if we (civilization in general) are ready and prepared if we receive a message from aliens, and not even thinking if they arrive on Earth personally. I believe that probably were not.

So the intelligent message is coming from the Vega system 25 light years away. There isn’t doubt that this message might some kind of error because it is too complicated with many layers. The first layer contains video of Adolf Hitler’s opening speech at the 1936 Summer Olympics because it was the first television signal powerful enough to escaper Earth’s atmosphere (ionosphere).

Each new discovery creates global discussion about many themes and issues. For a moment I was afraid that discussions would become completely religious. The message and probable aliens inspire nations to minimise their nuclear weapon arsenal.

After instructions in the message a very expensive Machine is built and everyone finally thinks that long waited meeting aliens or something like that is near. Unfortunately the travel and encounter with other intelligent life form turns out without any physical proof for those who travelled, just what they are saying. From perspective of others they were just sitting in the Machine for ~15 minutes without anything special happening.

Agreeably that even for the aliens who sent the message not everything is clear. There have been some intelligent beings before them which have their own messages – one of them hidden in the Pi.


Pēc ieteikuma esmu pārtulkojis aprakstu. : )

Advertisements

Komentēt

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.