Hārlans Kobens ”Klubs Jaguārs”

klubs-jaguars

Grāmatas apraksts no Goodreads:

Tia and Mike Baye never imagined they’d become the type of overprotective parents who spy on their kids. But their sixteen-year-old son Adam has been unusually distant lately, and after the suicide of his classmate Spencer Hill – the latest in a string of issues at school – they can’t help but worry. They install a sophisticated spy program on Adam’s computer, and within days they are jolted by a message from an unknown correspondent addressed to their son – ‘Just stay quiet and all safe.’

Meanwhile, browsing through an online memorial for Spencer put together by his classmates, Betsy Hill is struck by a photo that appears to have been taken on the night of her son’s death and he wasn’t alone. She thinks it is Adam Baye standing just outside the camera’s range; but when Adam goes missing, it soon becomes clear that something deep and sinister has infected their community. For Tia and Mike Baye, the question they must answer is this: when it comes to your kids, is it possible to know too much?

Izdevniecība: Kontinents

Kā tiku pie šīs grāmatas?

Nopirku to

Vērtējums: 2.75/5

Mana recenzija

Šo droši var dēvēt par psiholoģisku trilleri, bet diemžēl ne par spēcīgu, kā tiek solīts uz grāmatas vāka. Vien uz beigām bija kaut kas uz to pusi.

Tia un Maiks Baiji jūt, ka viņi un dēls Edams atsvešinās viens no otra, tāpēc, neredzot citu iespēju, ieinstalē programmu, kas ļauj viņiem uzzināt visas aktivitātes pie dēla datora. Tas noved abus pamatīgos uztraukumos un briesmās, īpaši Maiku. Baiju pārim ir arī jaunāka meita Džila. Viņa, par spīti savam vecumam un arī kā otrā plāna tēls, tomēr spēj visai ievērojami ietekmēt kopējos notikumus, un sagādāt šādu tādu pārsteigumu.

Edama(ieslīdzis gotu periodā) uzvedībai jau uzreiz tiek dots sākotnējs iemesls – nesena tuva drauga pašnāvība, bet apstākļi un iemesli nav no tiem vienkāršākajiem.

Vairākkārt tika pieminēta uzticība starp bērniem un vecākiem, cik daudz būtu jākontrolē un jādod vaļa. Šoreiz teiktu, ka Tia un Maiks pārspīlēja, bet tas vismaz devu sižeta iespēju.

Paralēli tiek risināta šķietamas parastas prostitūtas slepkavība. Izmeklēšanu vada Mjūza, kurai, kaut arī atrodas augstā amatā, sava dzimuma dēļ nākas noņemties ne tikai ar izmeklēšanas saistītām lietām.

Nepatika un traucēja, ka tika risinātas vairākas sižeta līnijas, kaut arī savā ziņā saistītas. Tas neļāva kārtīgi izjust nevienu no tām, katru vien daļēji.

________________________________________________________________________

Paldies par atbalstu! – Patreon

Atbildēt

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.