Janušs Leons Višnevskis ”Bikini”

25060302

Grāmatas apraksts no Goodreads:

Janušs Leons Višņevskis (Janusz Leon Wiśniewski, dz. 1954) ir viens no populārākajiem mūsdienu poļu rakstniekiem. Viņa romāns “Vientulība tīmeklī” ir apbūris lasītājus ne tikai Latvijā. J. L. Višņevskis ir molekulārbiologs, informātikas un ķīmijas zinātņu doktors un šobrīd strādā un dzīvo Frankfurtē pie Mainas Vācijā.

Romāns “Bikini” ir stāsts par mīlestību, nodevību, karu, kaislību un draudzību Otrā pasaules kara beigās. No izpostītās Drēzdenes cauri dzīvīgi pulsējošajai Ņujorkai uz civilizācijas neskarto Bikini atolu – tāda ir Annas, jaunas vācietes, talantīgas fotogrāfes, neparastā odiseja. No kara pekles viņu izrauj Stenlijs, amerikāņu reportieris, kas nosūtīts laikraksta “New York Times” redakcijas uzdevumā uz Eiropu.
Kā lai mīl, ja redzēts tik daudz ļaunuma? Kā lai uzticas, apzinoties tuvākā cilvēka noslieci uz nodevību? Kā būt laimīgam, ja nevar un arī nedrīkst neko aizmirst?
Romāns “Bikini” ir par to, kā mīlēt un ienīst, par to, ko ir jāprot novērtēt un no kā ir jāmāk atteikties, par to, ka svarīgākais ir jāpasaka jau tagad, jo vēlāk var būt par vēlu…

Izdevniecība: Zvaigzne ABC

Kā tiku pie šīs grāmatas?

Nopirku to

Vērtējums: 4.75/5

Mana recenzija

Tas literārais ceļojums, kādā aizveda ‘’Bikini’’, nebija nekādīgi paredzams! Grāmatas nosaukums(arī aprakstā minēts) liek iedomāties par Bikini atolu un tur notikušo saistībā ar atombumbu izmēģinājumiem.

Darbības laiks ir 1945/46.gads. Sākuma daļā šķita, ka daži tēli zina un viņu attieksmē izpaužas zināšanas, kuras varētu būt vien pēc Otrā pasaules kara, kas ir par iemeslu, kāpēc līdz maksimālam vērtējumam drusku pietrūkst.

Bet stāsts, manuprāt, nav par pašu karadarbību Vācijā vai vispār tajā laikā. Stenlijs, būdams fotogrāfs laikrakstā The New York Times, tiek nosūtīts iegūt tādus attēlus, kas atšķirtos no pārējo publicētā. Teiktu, ka Stenlijs ir otrais galvenais tēls, bet Pats galvenākais šīs grāmatas tēls ir Anna! Tāds personāžs ilgi nebija lasīts, bet viens mīnuss gan viņai ir – kārtīga smēķētāja.

Annas lielākā aizraušanās ir fotografēšana, kas arī nodrošina viņai ceļu pāri okeānam uz Ņujorku kopā ar Stenliju pēc abu satikšanās un neskaitāmu citu nejaušību un laimīgu sakritību pārdzīvošanās(arī tālāk), kā, piemēram, pārdzīvojot Drēzdenes bombardēšanu. Viņas fotogrāfijas tā ietekmē Stenliju(ir tik labas) – bez kādas ilgākas domāšanas kļūst par kolēģiem. Par ko obligāti jāpasakās citam burvīgam un neikdienišķam personāžam, NYTimes īpašniekam, Arturam.

Lai kā varētu teikt, ka Annai paveicies ar visu, ņemot vērā tautību, tā laika/brīža situāciju, tad citā aspektā – attiecībās(ar vīriešiem) – tās trūkst. Gan Stenlijs un viņa brālis Endrū(fiziķis), gan jauneklis Drēzdenē un Nātans Ņujorkā.

Kā jau minēju, tad Stenlijs ir otrs galvenais tēls. Viņam ceļojums vispār un Annas sastapšana arī nāca par labu. Pirms tam, nespēdams un negribēdams uzturēt ilglaicīgas attiecības. Tomēr, dodoties prom, nebija tā, ka nebūtu sievietes(Dorisa P.), par kuru aizdomāties. Bet vien atgriežoties, atskārš, kas dzīvē svarīgs.

________________________________________________________________________

Paldies par atbalstu! – Patreon

Viena doma par “Janušs Leons Višnevskis ”Bikini”

Atbildēt

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.