Rebecca Merry Murdock ”Rocco’s Wings” (Tales of Terrakesh book 1)

24016773

Grāmatas apraksts no Goodreads:

Middle Grade Fantasy Fiction. Rocco is the only villager with wings. His wings are blue, and at night also bioluminescent (glowing). Rocco is captured by urvogels (winged human-like creatures) living on the cliffs of Upper Terrakesh. He witnesses the horrid punishment of urvogels getting their wings cut off – punishment for so-called vanity crimes.

Private reading, music making and other solitary enjoyments are strictly forbidden as contrary to flock principles. Rocco’s new friends, Basalt, Vesta, Magma and Iggy are about to stand trial. If convicted, they will lose their wings. Rocco must decide if he should help them, or escape on his own. A fast moving tale of survival and adventure, this middle-grade novel follows Rocco’s struggle with grief and loss.

Rocco’s Wings is the debut novel of Canadian lawyer, Rebecca Murdock.

Izdevniecība: Bark & Howl Press Ltd.

Kā tiku pie šīs grāmatas?

Laimēju Goodreads izlozē

Vērtējums: 3.25

Mana recenzija

Pasaule, kurā cilvēki nav vienīgās inteliģentās būtnes. Ir arī cilvēkam līdzīgas būtnes ar spārniem, nosauktas par urvogeliem(urvogel), kuru sabiedrības un uzvedības modelis diezgan atšķiras, kā arī parasta izskata putni, kuri pēc spēj runāt, bet šajā pirmajā grāmatā mazāk par cilvēku un urvogelu saskarsmi un vairāk tieši galvenā varoņa Roko(Rocco) piedzīvojumi.

Roko jau no bērnības apzinājies savu atšķirību, jo māte cilvēks, bet tēvs bija urvogels. Viendien ziņkārības mākts, domādams, ka neviens neredz, aizlavās līdz tuvējai urvogelu pilsētai Krakatoanai (Krakatoan). Šī rīcība tad ir kā katalizators visai pārējai notikumu secībai.

Bija interesanti iedomāties urvogelu kā bara dzīvnieku sabiedrību, un to iepazīt Roko palīdz iegūtie draugi – Iggy, Basalt, Magma, Vesta.

No attāluma šķita, ka Krakatoana ir neizsakāmi skaista un burvīga, bet, kad Roko ir tajā, atklāj patieso seju. To pārvalda nežēlīga valdniece Harpija(Harpia). Bet Roko un viņa draugiem šajā ziņā būtiska nozīme pārmaiņu ziņā. Nedaudz par vienkāršotu.

Diemžēl lielākais mīnus bija notikumi un laika posmi/gaita, kādā domāts, ka tie norisinās. Lai gan notikumi norisinās vairāku nedēļu(laikam pāris mēneši), tāda sajūta neradās. Kā arī galvenais un galvenākie varoņi šķita par jaunu saviem darbiem, un būtu jāpiedomā pie cīņas ainām. Toties lielāks pluss trīs lieliskas ilustrācijas, tomēr tikai trīs.

Advertisements

Komentēt

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s