Stephen King ”The Shining” (The Shining book 1)

12977531

Grāmatas apraksts no Goodreads:

Jack Torrance’s new job at the Overlook Hotel is the perfect chance for a fresh start. As the off-season caretaker at the atmospheric old hotel, he’ll have plenty of time to spend reconnecting with his family and working on his writing. But as the harsh winter weather sets in, the idyllic location feels ever more remote . . . and more sinister. And the only one to notice the strange and terrible forces gathering around the Overlook is Danny Torrance, a uniquely gifted five-year-old.

Izdevniecība: Anchor Books

Kā tiku pie šīs grāmatas?

Nopirku to

Vērtējums: 5/5

Mana recenzija

Kings neliek vilties! Džeks(Jack) noalgots par viesnīcas Overlook uzraugu/pieskatītāju ziemas periodā. Kopā ar dēlu Deniju(Danny) un sievu Vendiju jeb Vinifredu(Wendy (Winnifred)) cer atrast jaunu sākumu, bet viesnīcai šajā ziņā ir pavisam atšķirīgi plāni.

Ja sākums varētu šķist palēns, tad uz beigām spriedze tiek kāpināta un grāmatu nolikt malā vienkārši nav iespējams. Kā jau raksturīgs Kingam, tad tagadnes notikumi tiek savīti ar pagātni, kuri lieliski papildina stāstu, kā arī ļauj saprast gan viesnīcu, gan Džeku.

Viesnīcas pagātne līdz ģimenes ierāšanās bijusi visai raiba ar ne vienu vien slepkavību, vairākkārtēju slēgšanu u.c. Šķiet, vislielākā ietekme viesnīcai ir uz Džeku, caur kuru tā mēģina realizēt savu ieceri. Denijs ir neparasts puika. Viņam piemīt ‘’spīdums’’/spēja uztvert apkārtējo cilvēku sajūtas un reizēm pat domas, bet reizēm kaut ko daudz pārdabiskāku; šis ‘’spīdums’’ vienlaicīgi ir gan lāsts, gan dāvana.

Līdz pat beigām nav skaidrs, vai kāds paliks dzīvajos, arī pavārs Diks (Dick Hallorann)- daļēji negaidīts glābiņš.

Viens no biedējošākiem aspektiem šķiet tas, ka nav obligāti jānomirst viesnīcā, lai pēcāk tajā spokotos, kā tas ir visbiežāk. Overlook burtiski atdzīvojas. Šis darbam ir arī ekranizācija, kura ir redzēta, bet ne līdz pašām beigām + pirms vairākiem gadiem, kas nesabojāja lasīšanu. Vismaz šoreiz jāsaka paldies atmiņai :D

Advertisements

5 thoughts on “Stephen King ”The Shining” (The Shining book 1)

Komentēt

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.