Brižita Alegra ”Senomagusas spoki”

17252077

Grāmatas apraksts no Goodreads:

2008. gadā iznākusi Brižitas pirmā grāmata „Senomagusas spoki” (Les fantômes de Senomagus) – astoņpadsmit vēstījumi, kas paver durvis uz citu – aizgājēju pasauli, robeža starp kuru, izrādās, nemaz nav tik strikti novelkama. Viegliem vārdu pieskārieniem, nezaudējot ironiju un sarkasmu, Brižita Alegra ļauj ieskatīties savos varoņos, brīžiem kā spogulī ieraudzīt viņu „skeletiņus skapī”, veidojot Provansas ciemata nedaudz maģisko pasauli.
2009. gadā Brižita Alegra viesojās Latvijā un piedalījās Prozas lasījumos.
Brižita Alegra (Brigitte Allègre) ir no Provansas, Francijas dienvidu provinces, kurā acis priecē cipreses, saulespuķu lauki, okera krāsas nami, gaiss smaržo pēc olīvām un lavandām un ziemā pār pakalniem pūš mistrāls. Viņa māca angļu valodu licejā Eksanprovansā (Aix-en-Provence) un iepazīstina franču lasītājus ar tulkojumiem no angļu valodas. Divi zilacaini kaķi ir viņas labākie domubiedri darbistabā. Rakstniece ir vērotāja, viņas bloga dienasgrāmatas lappuses ir kā mazas, impresionistiskas glezniņas. Ārkārtīgi skaista un dziļa valoda. Neparasti dabas tuvplāni fotogrāfijās no nesenajiem ceļojumiem uz Islandi un Romu. Brižitas vārds – Allègre – latviešu valodā nozīmē ‘dzīvelīgs, ņiprs, mundrs’, un tikpat izteiksmīgs un spilgts ir viņas rakstības stils.

Kā tiku pie šīs grāmatas?

Laimēju Goodreads izlozē

Vērtējums: 3.75/5

Mana recenzija

‘’Senomagusas spoki’’ sastāv no 18 nodaļām, no kurām 10 veltītas varonei Florai. Tajās viņa mēģina tikt galā ar faktu, ka nav vairs starp dzīvajiem, un pirms spēj doties tālāk pārdomā dzīvi un izdarītās izvēles. Sākumā šķita, ka grāmatas nosaukums būs maldinošs, bet nē, Flora nav vienīgais sastopamais spoks.

Pārējos astoņos interesanti, saistoši un nebūt tikai priecīgās noskaņās par citiem Senomagusas iemītniekiem. No tiem vislabāk patika nodaļa no suņa Antēma skatpunkta. Pēc šī atsevišķā stāsta radās neparasts jautājums. Ja suns tiek pārvērst par vampīru, vai tas nozīmē, ka viņš patiesībā ir vampīrvilkacis?

Neiztikt arī bez slepkavībām.

Pavisam nejauks tēls Noēmija. Vienīgais pozitīvais tajā, ka viņa to atzīst un pieņem.

Viena doma par “Brižita Alegra ”Senomagusas spoki”

  1. Atpakaļ ziņojums: Ghost – Daily Prompt |

Atbildēt

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.